Attending groupsInvited groups |
2020Ursinus Collegeville Indoor Classic 2020 Results - Ursinus Collegeville Indoor Classic
Published by
Results: Ultimate Sports Licensed to Ultimate Sports - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
2020 Collegeville Classic
@ Ursinus College
Floy Lewis Bakes Center, Ursinus College
1/25/2020
Compiled Results
Women 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 May, Zania FR Rider 8.15Q 2
2 Timmons, Dominique FR Ursinus 8.18Q 3
3 Terry, Jennica JR Bryn Mawr 8.25Q 5 8.244
4 Craig, Olivia JR DeSales 8.25Q 8 8.248
5 Pulley, Lacendria JR Lincoln (Pa. 8.27Q 4
6 Young, Lamya FR New Jersey C 8.33Q 6
7 Butler, Ylexis JR Rider 8.34Q 7
8 James, Tasheka JR Medgar Evers 8.45Q 10 8.442
9 Ford, Jewel SO Lincoln (Pa. 8.46Q 9
10 Blanchard, Jody-Ann JR Medgar Evers 8.59Q 1
11 Hunt, Kate SO Ursinus 8.37q 8
12 English, Kaila SO Rutgers-Camd 8.45q 3 8.443
13 Lee, Breanna FR Lincoln (Pa. 8.45 10 8.444
14 Alba, Asya SR Arcadia 8.49 6 8.484
15 Langley, Aleah SO CC of Philad 8.49 2 8.490
15 Wojcik, Kass SO Bryn Mawr 8.49 5 8.490
17 Borbolla Diaz, Alejandra JR Widener 8.51 3
18 Rayside, Shanae SO Georgian Cou 8.53 7
19 Amogretti, Haley FR Georgian Cou 8.57 4
20 Brown, Shariya FR Georgian Cou 8.62 9
21 Antinori, Marisa SR Haverford 8.64 8 8.638
22 Barber, Dallas FR PSU-Brandywi 8.64 7 8.640
23 Burke, Fiona FR Scranton 8.74 1 8.732
24 VanNess, Mer'c FR Ursinus 8.74 9 8.733
25 Kemery, Karlyna JR DeSales 8.77 10 8.766
26 Holmqvist, Ciarrah FR DeSales 8.77 9 8.769
27 Clue, Kayana SO Rutgers-Camd 8.79 4
28 Downey, Sophia GSTC New Bal 8.82 3
29 Klinger, Delaney FR DeSales 8.83 5 8.822
30 Fauske, Abigail JR Delaware Val 8.83 7 8.826
31 Epps, Aniyah FR Lincoln (Pa. 8.83 6 8.828
32 Abah, Lizette FR Rutgers-Camd 8.87 10
33 Tokash, Lauren FR Scranton 8.93 7
34 Orange, Keniya SO Middlesex CC 8.98 2 8.974
35 Cardella, Alexa SR Scranton 8.98 5 8.980
36 Jones, Giovania SO New Jersey C 9.01 4
37 Rodgers, Tania FR Hunter 9.03 4
38 Chery, Anbriel FR Medgar Evers 9.05 1
39 Bazard, Kaina SR Medgar Evers 9.14 3
40 Elliott, Alexa FR Delaware Val 9.15 1 9.142
41 Membally, Mahima SO Middlesex CC 9.15 2 9.146
42 Levai, Samantha FR Ursinus 9.21 6
43 Maurer, Caitlyn FR Scranton 9.42 2
44 Davis, Emily JR Delaware Val 9.50 5 9.494
45 Guan, Leah FR Hunter 9.50 6 9.498
46 Boutchie, Lexi FR Bryn Mawr 9.55 8
47 Moen, Zaynah FR Bryn Mawr 9.63 9
48 Baker, Katie SO Lancaster Bi 9.73 4
49 Britt, Rebecca FR Bryn Mawr 9.79 6
50 Vereen, Keyanna FR Lehman 9.88 3
51 Moore, Tiara JR Arcadia 10.12 7
52 Kliniewski, Caitlyn FR Rutgers-Camd 10.37 1
53 Herrar, Jalysa SO Lehman 10.38 5
54 Fedorko, Victoria SO Arcadia 10.42 9
55 Britt, Emily FR Bryn Mawr 10.67 10
56 Capalongo, Mia SO Keystone 10.94 8
57 Miller, Shaila SO Keystone 13.11 2
58 Evans, Danielle FR Lehman 13.63 10
-- Fratianni, Jessica SO Rider FS 1
Women 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 May, Zania FR Rider 8.07 2
2 Timmons, Dominique FR Ursinus 8.18 2
3 Young, Lamya FR New Jersey C 8.19 2
4 Pulley, Lacendria JR Lincoln (Pa. 8.22 2
5 Terry, Jennica JR Bryn Mawr 8.24 2
6 Craig, Olivia JR DeSales 8.25 2
7 Butler, Ylexis JR Rider 8.28 1
8 Hunt, Kate SO Ursinus 8.32 1
9 Ford, Jewel SO Lincoln (Pa. 8.34 1
10 English, Kaila SO Rutgers-Camd 8.45 1
11 James, Tasheka JR Medgar Evers 8.52 1
12 Blanchard, Jody-Ann JR Medgar Evers 8.66 1
Women 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Markland, Titania Moore Elite 25.86 1
2 Odeh, Glory SO Lehman 27.07 1
3 Robinson, Shania SO New Jersey C 27.14 1
4 Morales, Alenys SO Rider 27.21 1
5 Wojcik, Kass SO Bryn Mawr 27.29 2
6 Butler, Ylexis JR Rider 27.66 2
7 Gordon, Krystahl JR Lincoln (Pa. 27.93 3
8 Burkert, Claire SR Widener 28.21 2
9 Jacobson, Emily JR DeSales 28.25 5
10 Craig, Olivia JR DeSales 28.27 4
11 Terry, Jennica JR Bryn Mawr 28.30 2
12 Langley, Aleah SO CC of Philad 28.34 2 28.334
13 Speranza, Gianna JR Ursinus 28.34 1 28.340
14 Borbolla Diaz, Alejandra JR Widener 28.36 4
15 Downey, Sophia GSTC New Bal 28.37 2
16 Gonzalez, Noelle FR Scranton 28.51 3
17 Lee, Breanna FR Lincoln (Pa. 28.60 3
18 Yascur, Jenna SO Georgian Cou 28.61 3
19 Dunkins, Alijah SO Lincoln (Pa. 28.87 4
20 Clue, Kayana SO Rutgers-Camd 29.19 3
21 Antinori, Marisa SR Haverford 29.29 6
22 Billings, Laura JR DeSales 29.31 7
23 Membally, Mahima SO Middlesex CC 29.40 4
24 Gomez, Mariel FR Georgian Cou 29.50 4
25 Fauske, Abigail JR Delaware Val 29.54 9
26 Benekin, Shaneeka FR New Jersey C 29.84 3
27 Jeffcoat, Tianna SO CC of Philad 29.89 5
28 Baldwin, Ariana SO Scranton 29.91 5
29 Alba, Asya SR Arcadia 29.92 6
30 Orange, Keniya SO Middlesex CC 29.93 9
31 English, Kaila SO Rutgers-Camd 30.14 6
32 Blanchard, Jody-Ann JR Medgar Evers 30.16 6
33 Tokash, Lauren FR Scranton 30.24 6
34 Burke, Fiona FR Scranton 30.25 4
35 Rodgers, Tania FR Hunter 30.31 6
36 Levai, Samantha FR Ursinus 30.52 5
37 Hallman, Kelly JR Delaware Val 30.66 7
38 Sanders, Violeta FR New Jersey C 30.73 5
39 Guan, Leah FR Hunter 30.77 7
40 Elliott, Alexa FR Delaware Val 30.80 7
41 Iliescu, Roxy FR Arcadia 30.86 10
42 Fisher, Lydia FR Bryn Mawr 31.03 7
43 Sapathy, Elsie FR Lehman 31.04 9
44 Mitchell, Mia SO Lincoln (Pa. 31.10 10
45 Chery, Anbriel FR Medgar Evers 31.14 9
46 Hardigg, Margaret FR Bryn Mawr 31.37 8
47 General, Thea SR Medgar Evers 31.39 5
48 Abah, Lizette FR Rutgers-Camd 31.40 7
49 McDonald, Allison FR DeSales 31.64 8
50 Jackson, Iesha SO Hunter 31.95 8
51 Lines-Livering, Mallory JR Arcadia 32.53 10
52 Abbruzzese, Sabrina FR U. of Scienc 32.64 9
53 Vereen, Keyanna FR Lehman 33.07 8
54 Sheehan, Lindsey FR Keystone 33.57 10
55 Moore, Tiara JR Arcadia 34.96 8
56 Maimouna, Diallo SO Medgar Evers 35.23 8
57 Clever, Rene JR Lehman 37.45 9
Women 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Thomas, Latavia Moore Elite 56.99 1
2 Robinson, Shania SO New Jersey C 1:01.55 1
3 Moses, Jahsaiah FR Haverford 1:02.51 1
4 Rotman, Jill SO Ursinus 1:03.00 1
5 Howell, Angelica JR Widener 1:03.82 3
6 Downey, Sophia GSTC New Bal 1:04.41 1
7 Mcnab, Nakacee FR Lincoln (Pa. 1:04.51 2
8 Reed, Jasmine SO Haverford 1:05.14 2
9 Ortiz, Tiffany FR New Jersey C 1:05.41 2
10 King, Shaviahnah JR Georgian Cou 1:05.70 2
11 Kyle, Anna SR Bryn Mawr 1:05.93 4
12 Ndanemah, Dixonna SO Lincoln (Pa. 1:06.41 4
13 Credido, Lea SO Scranton 1:07.28 5
14 Gomez, Mariel FR Georgian Cou 1:08.00 3
15 Sheerer, Abigail SR Widener 1:08.32 5
16 Sheehan, Abigail FR Scranton 1:08.67 5
17 Curran, Catherine JR Ursinus 1:08.90 4
18 Onwuka, Ann SO Scranton 1:09.10 3
19 Klinger, Delaney FR DeSales 1:09.56 4
20 DiCesare, Bridget FR DeSales 1:09.64 5
21 Harrell, Jahara FR Lincoln (Pa. 1:10.58 3 1:10.572
22 Durrwachter, Neve JR Ursinus 1:10.58 2 1:10.578
23 Turner, Kaz'minah FR Lincoln (Pa. 1:11.03 5
24 Garif, Basma SR Hunter 1:11.67 6
25 Abbruzzese, Sabrina FR U. of Scienc 1:12.38 4
26 Telesford, Tamia JR Medgar Evers 1:12.66 6
27 Nueva, Kayla FR U. of Scienc 1:13.16 7
28 Coppes, Matilda SO Ursinus 1:14.21 4
29 Lines-Livering, Mallory JR Arcadia 1:14.69 7
30 Ford, Marlie FR Arcadia 1:17.41 6
31 Monostra, Amanda FR Immaculata 1:18.06 8
32 Rodriguez, Yanelli FR Rutgers-Camd 1:18.19 7
33 Sheehan, Lindsey FR Keystone 1:20.28 8
34 Graziano, Katherine SO Immaculata 1:25.29 8
-- Jeffcoat, Tianna SO CC of Philad FS 3
-- Banatte, Marly JR Haverford DQ 3 Out of Lane
Women 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bragen, Kaitlyn JR Georgian Cou 2:20.92 1
2 Kyle, Anna SR Bryn Mawr 2:29.55 1
3 Tregillies, Jennifer JR Georgian Cou 2:29.83 1
4 Corbett, Claire Costello DA 2:29.97 1
5 Jones, Kylie SR Georgian Cou 2:30.30 1
6 George, Nikki FR Scranton 2:32.06 1
7 Tanel, Lauren SO Haverford 2:32.26 1
8 McDonnell, Amelia SO Bryn Mawr 2:34.31 1
9 McHugh, Jess SR Immaculata 2:36.19 2
10 Rozon, Samantha SO Georgian Cou 2:36.85 2
11 Gorman, Megan SO Scranton 2:38.26 1
12 McCann, Elise SR Widener 2:38.90 1
13 White, Kristen SR Rider 2:39.27 2
14 Kinback, Amanda SR Scranton 2:39.31 1
15 Golato, Celsey SR Immaculata 2:41.41 2
16 Kitchin, Megan SR Widener 2:42.33 1
17 James, Shanique SO Lehman 2:45.53 2
18 Pontis, Veronica SR Arcadia 2:47.03 3
19 Schleifer, Sophie SO Haverford 2:47.07 2
20 Glenn, Amber SR Lincoln (Pa. 2:47.37 3
21 Lu, Hope Penn Running 2:48.23 2
22 Gard, Olivia FR Lancaster Bi 2:51.39 2
23 Morton, Jerneice JR Lincoln (Pa. 2:55.68 2
24 King, Erin JR Delaware Val 2:57.70 3
25 Welby, Katherine FR Scranton 2:57.81 2
26 Diouf, Arame FR New Jersey C 3:00.31 2
27 Runkle, Kadie FR Lancaster Bi 3:08.42 3
28 Paucar, Erika FR Lehman 3:08.86 3
29 Lagman, Annaliza JR New Jersey C 3:11.46 3
30 Nicinski, Allison SO DeSales 3:12.22 2
31 Asomugha, Angel FR PSU-Brandywi 3:16.66 3
32 Curcio, Julia FR Manor Colleg 3:31.44 3
Women 1 Mile Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Cember, Abby Unattached 5:20.50 1
2 Murawski, Kayla JR DeSales 5:24.11 1
3 Miller, Isabella SO Haverford 5:28.34 1
4 Conhoff, Rachel SO Ursinus 5:29.39 1
5 Gable, Carly FR Widener 5:38.02 1
6 Odeh, Glory SO Lehman 5:39.65 1
7 Smith, Amelia FR DeSales 5:40.29 1
8 Chant, Alina FR Georgian Cou 5:40.38 1
9 McCann, Elise SR Widener 5:40.69 1
10 Chambers, Holly FR Ursinus 5:46.70 2
11 Rieser, Michaela Penn Running 5:49.82 1
12 Cummings, Kelsey JR Rider 5:57.99 1
13 Moore, Katherine FR Ursinus 5:58.04 2
14 Markwalter, LeeeAnn SO DeSales 5:59.56 2
15 Glenn, Amber SR Lincoln (Pa. 6:01.01 2
16 Richardson, Marien FR Bryn Mawr 6:01.05 2
17 Gregg, Annabel FR Hunter 6:01.41 2
18 Pataky, Ashlee FR Georgian Cou 6:07.67 2
19 Pontis, Veronica SR Arcadia 6:09.75 3
20 James, Shanique SO Lehman 6:10.61 2
21 Arditi, Zoe SR Haverford 6:13.74 2
22 Doubman, Margaret SO Haverford 6:14.99 1
23 Lozzi, Jenna FR Ursinus 6:17.85 3
24 Pausz, Rachel SO Georgian Cou 6:18.57 2
25 Marte, Anriela FR Hunter 6:19.13 2
26 Steele, Meredith JR Ursinus 6:20.38 2
27 Wood, Annemarie FR Haverford 6:26.40 2
28 Fort, Evelyn FR Bryn Mawr 6:28.84 2
29 Fuller, Jane SO DeSales 6:31.96 3
30 Parker, Carey SO Bryn Mawr 6:32.74 2
31 Cronin, Marissa SO Hunter 6:36.39 3
32 Chandran, Rhea FR Haverford 6:37.11 2
33 Ottaviano, Nina FR Scranton 6:40.11 3
34 Karis-Sconyers, Camryn FR Bryn Mawr 6:42.64 3
35 Jacobs, Paige JR U. of Scienc 6:43.43 3
36 Stapleton, Julia JR Keystone 6:48.01 3
37 Sprock, Abby FR Immaculata 6:51.68 3
38 Hakimi, Lauren SO Hunter 6:51.91 3
39 Benincasa, Katie FR U. of Scienc 6:52.87 3
40 Darrow, Emily JR Bryn Mawr 6:55.64 3
41 Min, Kristen FR Haverford 6:56.44 2
42 Zimny, Bridget FR Scranton 6:57.69 3
43 Heipt, Ella FR Bryn Mawr 7:02.18 3
44 Powers, Kimberly FR U. of Scienc 7:03.03 3
45 Czyzewski, Caitlyn FR Scranton 7:03.83 3
46 Kustera, Jordyn SO Rutgers-Camd 7:08.74 3
47 Paucar, Erika FR Lehman 7:16.52 3
48 Jones, Hope SR Bryn Mawr 7:17.44 3
Women 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hoffmann, Jessica SO Scranton 10:48.28
2 Jaycobs, Jolie SR Haverford 10:57.27
3 Kern, Sarah FR Scranton 11:18.76
4 Colasacco, Zoe SR Hunter 11:33.71
5 Blair, Shannon SO DeSales 11:40.25
6 Notarianni, Lindsay SO Scranton 11:58.88
7 White, Cecilia JR Bryn Mawr 12:01.34
8 Ferguson, Lauren SO Ursinus 12:02.53
9 Neeson, Molly FR Scranton 12:08.18
10 Odeh, Glory SO Lehman 12:13.20
11 Keane, Sarah SO Bryn Mawr 12:23.97
12 White, Eva FR Haverford 12:34.63
13 Manley, Alyson SR Ursinus 12:34.86
14 Hunsinger, Jenna FR DeSales 12:36.33
15 Gutierrez, April SO New Jersey C 12:37.27
16 Masia, Dominique JR Arcadia 12:55.49
17 Choi, Amanda SO Ursinus 12:56.89
18 Lehman, Eliza FR Bryn Mawr 13:00.76
19 Jacobs, Paige JR U. of Scienc 13:13.22
20 West, Alexandra FR Ursinus 13:21.93
21 Cronin, Marissa SO Hunter 13:30.55
22 Bellaire, Cheryl Unattached 13:37.23
Women 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Petrichenko, Angelina JR Haverford 18:48.97
2 Keating, Eleanor FR Haverford 20:13.50
3 Slater, Kirstin SO Rutgers-Camd 20:52.90
4 Sitch, Karalyn SR Immaculata 22:32.87
5 Hassler, Abby FR Immaculata 25:00.73
6 Hyde, Amanda SR Immaculata 25:35.00
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hemingway, Khalin FR Rider 9.24Q 2
2 Assongba, Yvette SO Rider 9.31Q 1
3 Bigelow, Dyani JR Rider 9.52Q 3 9.516
4 Terry, Jennica JR Bryn Mawr 9.59Q 5
5 Amogretti, Haley FR Georgian Cou 9.70Q 4
6 Pugh, Taylor Unattached 9.52q 3 9.512
7 Johnson, Nashauna FR Rider 9.86q 5
8 Odeh, Glory SO Lehman 9.92q 2
9 Tregillies, Jennifer JR Georgian Cou 9.99q 2
10 Burkert, Claire SR Widener 10.00q 1
11 Dunkins, Alijah SO Lincoln (Pa. 10.02q 4
12 Billings, Laura JR DeSales 10.22q 5
13 Noonan, Chrissy SR Scranton 10.32 3
14 Cuomo, Rosie SO Ursinus 10.46 1
15 Dowell, Allie FR DeSales 10.64 4
16 Maffei, Arianna SO Georgian Cou 10.83 5
17 Yascur, Jenna SO Georgian Cou 10.85 2
18 Ahmed, Jasmine FR Scranton 10.89 3
19 Davis, Emily JR Delaware Val 11.10 1
20 Morales, Alenys SO Rider 11.28 4
21 Benham, Ashley FR Scranton 11.45 1
22 Sapathy, Elsie FR Lehman 11.49 4
23 Beck, Lily FR Rutgers-Camd 11.55 2
24 Saunders, Winter SO Lancaster Bi 11.74 2
25 Fisher, Lydia FR Bryn Mawr 12.21 3
26 Hardigg, Margaret FR Bryn Mawr 12.42 3
27 Ford, Marlie FR Arcadia 12.47 5
28 Marsh, Nichole JR Medgar Evers 12.73 5
29 Potodia, Ritvika JR Bryn Mawr 15.51 4
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Hemingway, Khalin FR Rider 9.06 2
2 Assongba, Yvette SO Rider 9.23 2
3 Terry, Jennica JR Bryn Mawr 9.38 2
4 Pugh, Taylor Unattached 9.43 2
5 Bigelow, Dyani JR Rider 9.45 2
6 Johnson, Nashauna FR Rider 9.68 1
7 Odeh, Glory SO Lehman 9.71 1
8 Burkert, Claire SR Widener 9.78 1
9 Amogretti, Haley FR Georgian Cou 9.89 2
10 Tregillies, Jennifer JR Georgian Cou 9.97 1
11 Dunkins, Alijah SO Lincoln (Pa. 10.00 1
12 Billings, Laura JR DeSales 10.27 1
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Lincoln (Pa.) 'A' 4:22.31 1
2 Ursinus 'A' 4:27.22 1
3 New Jersey City 'A' 4:27.40 1
4 Scranton 'A' 4:31.93 1
5 Georgian Court 'A' 4:32.31 1
6 Scranton 'B' x4:33.79 1
7 Bryn Mawr 'A' 4:47.91 2
8 DeSales 'A' 5:02.55 2
-- Scranton 'C' DNF 2
Women Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 Haverford 'A' 13:11.24
2 DeSales 'A' 13:39.28
3 Ursinus 'B' x14:10.69
4 Ursinus 'A' 14:13.84
5 Hunter 'A' 14:19.13
6 Haverford 'B' x14:54.99
7 Georgian Court 'A' 14:57.62
8 Immaculata 'A' 15:20.66
9 Lehman 'A' 16:03.98
Women High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Hemingway, Khalin FR Rider 1.57m 5-01.75
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.60
P P P P P O XO O XXX
2 Speranza, Gianna JR Ursinus 1.42m 4-07.75
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P O O XO O XXX
3 Rakovska, Julia FR Ursinus J1.42m 4-07.75
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P O O O XO XXX
3 Hardigg, Margaret FR Bryn Mawr J1.42m 4-07.75
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P O O O XO XXX
5 Glista, Morgan FR Arcadia J1.42m 4-07.75
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
O O O O XXO XXX
6 Ahmed, Jasmine FR Scranton 1.37m 4-06.00
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47
P PO O O P XXX
6 McGonigle, Meghan SO Scranton 1.37m 4-06.00
1.22 1.27 1.32 1.37 1.42
P P P O XXX
8 Wash, Joelle SO Eastern 1.32m 4-04.00
1.22 1.27 1.32 1.37
O XO O XXX
9 Gill, Skylar SR Hunter J1.32m 4-04.00
1.22 1.27 1.32 1.37
O XO XO XXX
10 Beck, Lily FR Rutgers-Camd J1.32m 4-04.00
1.22 1.27 1.32 1.37
O O XXO XXX
11 Knoll, Veronika SO Arcadia J1.32m 4-04.00
1.22 1.27 1.32 1.37
XO O XXO XXX
12 Maniscalco, Ally SO Scranton 1.27m 4-02.00
1.22 1.27 1.32
XO XO XXX
13 Fordenbacher, Cara SR Eastern 1.22m 4-00.00
1.22 1.27
O XXX
13 Parajon, Tiffany FR Georgian Cou 1.22m 4-00.00
1.22 1.27
O XXX
-- Odeh, Glory SO Lehman NH
1.22 1.27 1.32
P P XXX
-- Potodia, Ritvika JR Bryn Mawr NH
1.22
XXX
Women Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Gravante, Hannah FR Georgian Cou 3.05m 10-00.00
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P O P O XXX
2 Barrall, Alexis SO Rider J3.05m 10-00.00
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P P XO O XXX
3 Reiss, Darby JR Widener J3.05m 10-00.00
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P P O XO XXX
3 Welchans, Hailey JR Widener J3.05m 10-00.00
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P O O XO XXX
5 Marchesano, Jenna JR Widener 2.75m 9-00.25
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90
P P P XXO O XXX
6 Swaldi, Haily FR U. of Scienc 2.60m 8-06.25
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75
P P O O XXX
7 Maniscalco, Ally SO Scranton 2.45m 8-00.50
2.15 2.30 2.45 2.60
XXO O O XXX
8 Martin, Deanna SO Georgian Cou 2.15m 7-00.50
2.15 2.30
XXO XXX
-- Noonan, Chrissy SR Scranton NH
2.15
XXX
Women Long Jump
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Bauer, Lindsay SR Rider 5.55m 18-02.50 2
5.30m 5.55m 5.40m 5.42m
2 Gordon, Krystahl JR Lincoln (Pa. 5.20m 17-00.75 2
5.20m 5.02m 5.18m 5.15m
3 Russell, Aniyah SO Georgian Cou 5.12m 16-09.75 2
FOUL 5.12m FOUL 4.94m
4 Rozier, Jabria FR Rider 5.11m 16-09.25 2
4.83m 4.94m 4.79m 5.11m
5 Morales, Francesca FR Rider 5.06m 16-07.25 2
5.06m 5.04m 4.92m 5.05m
6 Wright, Isjae FR Rider 5.04m 16-06.50 2
5.01m 5.04m 5.02m 4.80m
7 Green, Lyric SR Georgian Cou J5.04m 16-06.50 2
FOUL 4.56m FOUL 5.04m
8 Butler, Samantha SO Rider 4.96m 16-03.25 2
4.96m FOUL 4.74m 4.87m
9 Iliescu, Roxy FR Arcadia 4.74m 15-06.75 2
4.65m 4.56m 4.74m FOUL
10 Rayside, Shanae SO Georgian Cou 4.64m 15-02.75 1
4.51m 4.64m 4.45m 4.11m
11 Bennett, Darby FR Scranton J4.64m 15-02.75 2
FOUL FOUL 4.64m 4.44m
12 Speranza, Gianna JR Ursinus 4.59m 15-00.75 2
4.59m 4.03m 4.36m 4.53m
13 Myers, Alexandra JR Keystone 4.54m 14-10.75 1
4.54m FOUL FOUL FOUL
14 DeRosa, Melanie FR Ursinus 4.46m 14-07.75 1
4.43m 4.28m 4.46m 4.42m
15 Antinori, Marisa SR Haverford 4.44m 14-07.00 2
4.26m 4.44m 4.44m 4.37m
16 McGonigle, Meghan SO Scranton 4.35m 14-03.25 2
4.30m 4.18m 3.53m 4.35m
17 Diouf, Arame FR New Jersey C 4.34m 14-03.00 1
4.34m 4.33m 4.16m FOUL
18 Gill, Skylar SR Hunter 4.32m 14-02.25 1
4.32m 4.13m 3.90m 4.06m
19 Winter, Meghan FR Scranton 4.28m 14-00.50 2
4.28m 4.01m 4.22m 4.21m
20 Alba, Asya SR Arcadia 4.24m 13-11.00 1
4.24m 4.01m 4.08m 4.15m
21 Sapathy, Elsie FR Lehman 4.16m 13-07.75 1
4.16m 3.97m 3.75m 3.91m
22 Wash, Joelle SO Eastern 4.06m 13-04.00 2
4.06m 3.95m 3.89m 3.94m
23 Ochieng-Onyango, Maera FR New Jersey C 3.95m 12-11.50 1
3.94m 3.76m FOUL 3.95m
24 Fordenbacher, Cara SR Eastern 3.94m 12-11.25 1
3.94m FOUL FOUL FOUL
25 James, Shanique SO Lehman 3.91m 12-10.00 1
FOUL FOUL 3.91m 3.18m
26 Pierre, Heather FR DeSales 3.90m 12-09.50 1
3.90m FOUL 3.83m 3.37m
27 Jones, Giovania SO New Jersey C 3.66m 12-00.25 1
FOUL FOUL 3.14m 3.66m
28 Charles, Dominique SO Medgar Evers 3.49m 11-05.50 1
FOUL 3.49m FOUL FOUL
29 Graziano, Katherine SO Immaculata 3.17m 10-05.00 1
FOUL FOUL FOUL 3.17m
30 Raphale, Celine SO Medgar Evers 2.90m 9-06.25 1
2.90m PASS PASS PASS
-- Jackson, Iesha SO Hunter FOUL 1
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Gray, Malia GSTC New Bal FOUL 2
FOUL FOUL FOUL FOUL
Women Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Pugh, Taylor Unattached 11.31m 37-01.25
FOUL 11.31m 10.98m 11.07m
2 Wright, Isjae FR Rider 11.14m 36-06.75
FOUL 10.89m 11.14m 11.07m
3 Rozier, Jabria FR Rider 10.91m 35-09.50
10.91m 10.56m 10.70m 10.60m
4 Edwards, Kyla SO Rider 10.74m 35-03.00
10.61m 10.49m 10.74m 10.72m
5 Butler, Samantha SO Rider 10.73m 35-02.50
10.73m FOUL 10.37m FOUL
6 Wright, Ariyonna GSTC New Bal 10.32m 33-10.25
10.32m FOUL 10.07m 10.10m
7 Watson, Nakia FR Rider 9.94m 32-07.50
9.43m 9.69m 9.42m 9.94m
8 Rakovska, Julia FR Ursinus 9.62m 31-06.75
9.02m 9.41m 9.41m 9.62m
9 Winter, Meghan FR Scranton 9.51m 31-02.50
8.84m 9.14m 9.51m 9.27m
10 DeRosa, Melanie FR Ursinus 9.34m 30-07.75
9.02m 9.29m 9.05m 9.34m
11 Bennett, Darby FR Scranton 9.06m 29-08.75
9.06m 9.04m 8.75m 8.68m
12 Gill, Skylar SR Hunter 8.94m 29-04.00
8.94m FOUL 8.61m 8.94m
13 Bieri, Katarina SO Scranton 8.62m 28-03.50
8.45m 8.56m FOUL 8.62m
14 Swaldi, Haily FR U. of Scienc 8.44m 27-08.25
8.32m 8.07m 8.42m 8.44m
15 Garif, Basma SR Hunter 7.80m 25-07.25
FOUL FOUL FOUL 7.80m
Women Shot Put
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Jules, Fidele JR Rider 13.26m 43-06.00 4
13.22m 13.26m 12.87m 12.74m
2 Hunter, Ronetta SR Rider 12.89m 42-03.50 4
12.47m 12.32m FOUL 12.89m
3 Glasco, Natya FR Rider 12.81m 42-00.50 4
12.81m FOUL FOUL 12.77m
4 Hilt, Emily FR Rutgers-Camd 12.22m 40-01.25 4
11.46m 12.22m 12.10m 12.14m
5 Deal, Isabelle FR Ursinus 12.11m 39-08.75 4
11.42m FOUL 11.52m 12.11m
6 Omozee, Joyce SO Rider 11.78m 38-07.75 4
10.64m 11.12m 11.78m 10.86m
7 Reed-Clark, Amaya FR Widener 11.69m 38-04.25 4
11.65m 10.67m 11.45m 11.69m
8 Brooks, Keyana SO Lincoln (Pa. 11.02m 36-02.00 4
10.92m 9.90m 11.02m 9.60m
9 Abbruzzese, Gianna FR Rider 10.77m 35-04.00 4
10.51m 10.77m FOUL 10.52m
10 Blalock, Symphonie SO Lincoln (Pa. 10.68m 35-00.50 4
9.58m 10.68m FOUL 9.21m
11 Horton, Marite JR Haverford 10.32m 33-10.25 3
9.28m 10.32m 9.88m 9.51m
12 Hockran, Sophie JR U. of Scienc 10.21m 33-06.00 1
8.79m 9.48m 10.05m 10.21m
13 Bierling, Hannah FR Ursinus 10.03m 32-11.00 4
10.03m 9.41m 9.45m 9.88m
14 Tuberville, Unique SR Haverford 10.02m 32-10.50 3
10.02m 9.67m 9.81m FOUL
15 Castellini, Camryn SO Widener 9.87m 32-04.75 3
9.87m FOUL 9.76m FOUL
16 Yanoff, Zenya SO Ursinus 9.83m 32-03.00 3
9.40m 9.31m 9.54m 9.83m
17 Georges, Chloe JR U. of Scienc 9.82m 32-02.75 1
FOUL 9.82m FOUL 9.72m
18 Rueda-Juarez, Vikki JR Ursinus 9.66m 31-08.50 4
9.36m FOUL FOUL 9.66m
19 Pollander, Francesca SR Immaculata 9.59m 31-05.75 3
9.29m 9.28m 9.59m 8.76m
20 Drumheiser, Rachel JR Keystone 9.48m 31-01.25 3
9.48m 8.82m 9.19m FOUL
21 Laforest, Lorielle SO Lincoln (Pa. 9.47m 31-01.00 3
FOUL FOUL 9.43m 9.47m
22 Bird, Elizabeth FR Ursinus 9.28m 30-05.50 3
9.03m FOUL 8.70m 9.28m
23 Artone, Alexandra FR Scranton 9.19m 30-02.00 3
8.34m 8.34m 9.19m 8.28m
24 Simoes, Sophia SR Ursinus 9.11m 29-10.75 4
FOUL 8.98m 9.11m FOUL
25 Owens, Catie FR Ursinus 8.84m 29-00.00 3
FOUL 8.84m FOUL 8.77m
26 Tracy, Hannah JR Scranton 8.72m 28-07.50 3
8.72m 8.64m FOUL 7.45m
27 Worrell, Shantel FR New Jersey C 8.71m 28-07.00 2
8.71m FOUL 7.89m 7.57m
28 Lenz, Alexandra SO Hunter 8.58m 28-01.75 2
8.25m 8.56m 8.58m 8.36m
29 Boutchie, Lexi FR Bryn Mawr 8.32m 27-03.75 2
7.96m 8.32m 7.79m 8.31m
30 Murray, Kylie SO Lancaster Bi 7.82m 25-08.00 2
7.82m 7.35m 7.35m 7.25m
31 Kuhar, Randie JR Immaculata 7.69m 25-02.75 2
7.64m 7.33m 7.69m 7.52m
32 Clever, Rene JR Lehman 7.65m 25-01.25 2
6.82m 7.65m FOUL 6.98m
33 Moen, Zaynah FR Bryn Mawr 7.43m 24-04.50 2
7.43m 7.33m 6.59m 6.73m
34 Lieberum, Jacy FR U. of Scienc 7.40m 24-03.50 1
7.40m 7.15m FOUL 6.94m
35 Young, Allison SO Lancaster Bi 7.33m 24-00.75 2
6.33m 6.28m 7.33m 7.12m
36 Smith, Lauren FR Keystone 7.21m 23-08.00 1
6.97m 6.92m 7.21m 6.82m
37 Drebushenko, Erin FR Ursinus 7.15m 23-05.50 2
5.57m FOUL 7.15m 6.46m
38 Archut, Anna FR Rutgers-Camd 6.85m 22-05.75 2
6.85m 6.48m 6.36m 6.19m
39 McNab, Cassie FR Arcadia 6.84m 22-05.25 1
6.74m 6.47m 6.84m 6.13m
40 Alexander, Madison FR Rutgers-Camd 6.72m 22-00.75 2
6.31m 6.54m 6.72m 6.66m
41 Graziano, Katherine SO Immaculata 6.52m 21-04.75 2
5.24m 6.26m 6.30m 6.52m
42 Potodia, Ritvika JR Bryn Mawr 6.41m 21-00.50 1
5.99m 5.97m 5.98m 6.41m
43 Leszcynski, Hannah FR U. of Scienc 6.38m 20-11.25 1
5.68m 4.81m 6.24m 6.38m
44 Ignacio, MJ SR Arcadia 6.08m 19-11.50 1
6.08m 5.68m 5.71m 5.16m
45 Castro, Idalmy FR Lehman 5.76m 18-10.75 1
5.76m 5.55m 4.32m 5.01m
46 Miller, Shaila SO Keystone 4.35m 14-03.25 1
3.92m FOUL 4.09m 4.35m
47 Ike, Victory SO Lehman 3.63m 11-11.00 1
FOUL FOUL FOUL 3.63m
Men 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Roach, Noah SO Georgian Cou 7.03Q 2
2 Aidoo, Benjamin SR Rider 7.09Q 1
3 Carter, Octavious SO Ursinus 7.13Q 4
4 McIntyre, Aleigh JR Medgar Evers 7.14Q 5 7.132
5 Tate, Davon Unattached 7.14Q 3 7.140
6 Zimmerman, Eric FR Lancaster Bi 7.17Q 6
7 Ludlow, Matthew JR Widener 7.26Q 8
8 Sawyer, Sherman SO Rider 7.28Q 10
9 George, Dominic Moore Elite 7.33Q 12
10 Tate, Devon Unattached 7.34Q 7
11 Jackson, Anthony Unattached 7.40Q 11 7.394
12 Isabella, Paul SO Rider 7.41Q 9 7.402
13 Gordon, Andrew FR Lincoln (Pa. 7.27 2
14 Clark, Jordan JR Lincoln (Pa. 7.31 2
15 Hogan Appell, Aviv FR Ursinus 7.35 10 7.344
16 Meredith, D'Andre FR Middlesex CC 7.35 1 7.346
17 Reichard, Alex FR Haverford 7.38 4 7.375
18 Onyemachi, Nwabueze FR PSU-Brandywi 7.38 4 7.377
19 Kainer, Evan GSTC New Bal 7.38 6 7.380
20 Gould, Will SO Widener 7.39 5
21 Trought, Michael FR Scranton 7.40 11 7.396
22 Ayichi, Goodnews JR Widener 7.41 8 7.409
23 Cole, Donald FR CC of Philad 7.42 7
24 Morales, Jose SO Ursinus 7.44 1
25 Francois, Pierre Musketeers TC 7.49 4
26 Dejesus, Jon FR New Jersey C 7.54 9
27 Brown, Marc SR DeSales 7.55 8
28 Coston, Myles JR Lincoln (Pa. 7.57 12
29 Holmes, Frank SO Lincoln (Pa. 7.58 5
30 Johnson, Tyshon SO New Jersey C 7.60 12 7.594
31 Alston, Duane FR Keystone 7.60 3 7.598
32 Tabor, Daniel FR Ursinus 7.62 7
33 Rutledge, Ason FR DeSales 7.64 3
34 Papazian, Eric JR U. of Scienc 7.65 6 7.642
35 Gadsden, Max FR Ursinus 7.65 3 7.646
36 Lau, Matthew FR Hunter 7.66 5
37 Garcia, Elias FR Hunter 7.70 10
38 Noll, Josh SO Lancaster Bi 7.72 8 7.711
39 Davis, Noah SO Widener 7.72 6 7.718
39 Woods, Tyrese FR Lehman 7.72 1 7.718
41 Foulke, Wayne PRTC 7.76 11
42 O'Neill, Dan SR DeSales 7.77 11
43 Thomas, Shawn FR Arcadia 7.83 12
44 Casanova, Gabriel FR Middlesex CC 7.86 12
45 Schwabe, Alexander SO Scranton 7.90 9
46 O'Neill, Ryan SO Arcadia 7.91 7
47 Richardson, Myles SR Arcadia 7.92 9
48 Wilkinson, LJ FR Arcadia 7.93 2
49 Shaji, Jinesh FR Lehman 7.97 10
50 Matthews, Stephen FR Lehman 7.99 7
51 Handy, Devon FR New Jersey C 8.03 2
52 Ge, Shi Yuan FR Hunter 8.04 4
53 Poteat-Romero, Sian FR U. of Scienc 8.06 11
54 Pinkney, Jaden SO Lancaster Bi 8.11 6
55 O'Neill, Ross Grtr Philadelphi 8.17 5
56 Rodriguez, Angel FR Keystone 8.19 9
57 Geary, Nathan FR Hunter 8.20 8
58 Castro, Raphael SO New Jersey C 8.28 1
59 Elbready, Abdallah SO U. of Scienc 8.55 9
60 Kupetsky, Dylan FR Haverford 8.60 7
61 Slavin, Cyrus FR Haverford 8.81 3
62 Lape, Sean FR Keystone 9.06 11
Men 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 McIntyre, Aleigh JR Medgar Evers 6.99 2
2 Roach, Noah SO Georgian Cou 7.00 2
3 Carter, Octavious SO Ursinus 7.05 2
4 Aidoo, Benjamin SR Rider 7.07 2
5 Zimmerman, Eric FR Lancaster Bi 7.09 2
6 Tate, Davon Unattached 7.15 2 7.141
7 Sawyer, Sherman SO Rider 7.15 1 7.145
8 George, Dominic Moore Elite 7.16 1
9 Ludlow, Matthew JR Widener 7.21 1
10 Tate, Devon Unattached 7.26 1
11 Isabella, Paul SO Rider 7.30 1
12 Jackson, Anthony Unattached 7.33 1
Men 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Etienne, Dave SO New Jersey C 22.57 1
2 Zimmerman, Eric FR Lancaster Bi 22.93 2
3 Gladman, Charles Moore Elite 23.11 1
4 Sawyer, Sherman SO Rider 23.16 2
5 John, Michael SO Widener 23.29 2
6 Carter, Octavious SO Ursinus 23.31 3
7 Westpaye, Daniel FR CC of Philad 23.40 2
8 Roach, Noah SO Georgian Cou 23.41 1
9 Bromley, Justin SO Widener 23.42 3
10 Santana, Julian SO Rider 23.49 1 23.488
11 Gould, Will SO Widener 23.49 3 23.490
12 George, Dominic Moore Elite 23.54 1
13 Ayichi, Goodnews JR Widener 23.55 4
14 Gordon, Andrew FR Lincoln (Pa. 23.65 5
15 Reaves, Lassan Moore Elite 23.68 6
16 Kelly, Andre SR Ursinus 23.80 4
17 Gowdy, Tyler JR Rider 23.87 3
18 Ludlow, Matthew JR Widener 23.96 2
19 Hogan Appell, Aviv FR Ursinus 23.97 4
20 Rutledge, Ason FR DeSales 24.03 5
21 Cooper, Logan SO Delaware Val 24.08 7 24.072
22 Biesecker, Andrew FR Delaware Val 24.08 6 24.076
23 Knapp, Ian SO Georgian Cou 24.14 3
24 Brown, Marc SR DeSales 24.17 5
25 Willis, Kenan SO Lincoln (Pa. 24.19 1
26 Isabella, Paul SO Rider 24.21 2
27 Tabor, Daniel FR Ursinus 24.31 3
28 O'Neill, Ryan SO Arcadia 24.36 12
29 Eckert, Ben GSTC New Bal 24.38 5 24.371
30 Cole, Donald FR CC of Philad 24.38 6 24.380
31 Mends, Daniel SO DeSales 24.40 8
32 Onyemachi, Nwabueze FR PSU-Brandywi 24.42 12
33 Amaefuna, Chime Penn Running 24.47 6
34 Trought, Michael FR Scranton 24.56 5
35 Jackson, Brandon SO Widener 24.58 6
36 Williams-Jackson, Tyree SO Ursinus 24.62 7
37 Alston, Duane FR Keystone 24.69 11
38 Campbell, Roger SO New Jersey C 24.70 7
39 Gadsden, Max FR Ursinus 24.79 7
40 Mari-Jata, Isaac JR Hunter 25.05 8 25.050
41 Anderson, Alazed JR Medgar Evers 25.06 9
42 Milano, Alexander JR Arcadia 25.15 9
43 Shreim, Naseem FR Rutgers-Camd 25.33 9
44 Shaji, Jinesh FR Lehman 25.36 8
45 Papazian, Eric JR U. of Scienc 25.43 4
46 Garcia, Elias FR Hunter 25.49 9
47 Poteat-Romero, Sian FR U. of Scienc 25.60 4
48 Casanova, Gabriel FR Middlesex CC 25.83 10
49 Thomas, Shawn FR Arcadia 25.91 9
50 Geary, Nathan FR Hunter 26.01 10
51 San Filippo, Joe SO U. of Scienc 26.06 12
52 Jean, Dutch-Gari SO Medgar Evers 26.13 12
53 Rodriguez, Angel FR Keystone 26.19 12
54 Woods, Tyrese FR Lehman 26.48 11
55 Klutinoty, Logan SO Lancaster Bi 26.59 10
56 Berberabe, Ethan SO Delaware Val 26.83 10
57 Ge, Shi Yuan FR Hunter 27.03 10
58 Freeman, Xavier FR New Jersey C 27.08 7
59 D'Aprano, Luca FR PSU-Brandywi 27.17 11
60 Ramkellawan, Josiah FR New Jersey C 27.39 9
61 De la Pena, Javier Penn Running 27.42 11
62 Raymond, Tyshawn FR Lincoln (Pa. 27.48 11
63 Elbready, Abdallah SO U. of Scienc 28.49 6
64 Morales, Jose SO Ursinus 28.75 8
65 Branch, Javon FR Manor Colleg 29.76 10
66 Lape, Sean FR Keystone 29.80 11
-- Klosinsky, Trevor FR Scranton DQ 4 Lane Violation 25.04
Men 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Etienne, Dave SO New Jersey C 50.82 1
2 Lau-Dickinson, Khalil SO Widener 50.91 1
3 Lamar-Baldwin, DaShawn SR Georgian Cou 51.95 2
4 Stanziani, Payton FR Ursinus 52.21 1
5 Kelly, Andre SR Ursinus 52.32 1
6 Westpaye, Daniel FR CC of Philad 52.43 2
7 Wilson, Austin FR Lincoln (Pa. 52.84 3 52.835
8 Amaefuna, Chime Penn Running 53.09 3
9 Cooper, Logan SO Delaware Val 53.59 3
10 Duncan-Taylor, Bradley SO Ursinus 53.60 1
11 Thompson, Tyreke JR Lincoln (Pa. 53.77 2 53.767
12 Ackins, Shea Moore Elite 53.77 6 53.770
13 Reaves, Lassan Moore Elite 53.81 3
14 Perry, Gene SO Haverford 53.87 2
15 Thoms, Jake SR Georgian Cou 53.88 2
16 Crane, Jacob JR Widener 54.31 3
17 Onaga, Obinna JR Hunter 54.87 4
18 LaPorte, Patrick Unattached 55.01 4
19 O'Neill, Dan SR DeSales 55.15 5
20 Iherjirka, Obinna JR Lincoln (Pa. 55.21 2
21 Tulibacki, Adam JR Hunter 55.27 4
22 DeShields, Dontae FR CC of Philad 55.31 5
23 Redd, Kalel FR New Jersey C 55.37 5
24 Eckert, Ben GSTC New Bal 55.44 4
25 Kearney, Griffin JR Hunter 55.56 5
26 Anderson, Alazed JR Medgar Evers 55.91 6
27 Williams-Jackson, Tyree SO Ursinus 56.32 4
28 Luxama, Donald FR New Jersey C 56.55 7
29 Abarah, Emmanuel FR New Jersey C 56.80 6
30 Tyce, Carl FR DeSales 56.89 3
31 Hush, Justice FR Immaculata 57.10 6
32 Boone, Emmanuel FR Middlesex CC 57.25 6
33 Smith, Ashton FR Haverford 57.27 7
34 De la Pena, Javier Penn Running 57.53 6
35 Milano, Alexander JR Arcadia 57.73 10
36 Wilkinson, LJ FR Arcadia 58.40 10
37 Shaw, AJ SO Rutgers-Camd 58.53 9
38 Green, James JR Widener 58.88 7
39 Bowen, Nate FR Scranton 59.61 7
40 Berberabe, Ethan SO Delaware Val 59.98 7
41 Jean, Dutch-Gari SO Medgar Evers 1:00.65 9
42 Damalas, Nick Unattached 1:00.80 7
43 Waddell, Dontae SO Medgar Evers 1:01.17 8
44 Rash, Bruce Grtr Philadelphi 1:02.18 8
45 Badman, Alexander SO Scranton 1:02.82 8
46 D'Aprano, Luca FR PSU-Brandywi 1:02.89 10
47 Naviloff, Kevin SR Delaware Val 1:04.77 8
48 Costello, Shane SO Rutgers-Camd 1:07.14 8
49 Bayly, Justin FR Keystone 1:07.50 9
50 Hanna, Gary SO Arcadia 1:08.32 9
51 Noble, Jonathan FR Arcadia 1:09.45 9
-- Krelle, Chuck Grtr Philadelphi DNF 8
-- Gowdy, Tyler JR Rider DQ 1 Lane Violation 52.83
-- Johnson, David JR Widener DQ 4 Out of Lane
Men 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kolodziej, Jake Unattached 1:58.50 1
2 Kinback, Matt JR Scranton 2:00.03 1
3 Wells, Joseph JR DeSales 2:02.79 1
4 Czech, Nolan SO Georgian Cou 2:02.98 1
5 Brice, Cameren SO Keystone 2:04.00 4
6 Ditkovsky, Sam SR Haverford 2:04.41 1
7 Martinez, Edward SO Ursinus 2:04.58 2
8 Maine, Vinny SR Rutgers-Camd 2:04.60 2
9 Nolan, Ethan FR Rider 2:05.03 1
10 Zappala, Jake SO Rider 2:05.06 2 2:05.056
11 Simms, Dylan FR Ursinus 2:05.06 1 2:05.059
12 Maciel, Marcos SO Ursinus 2:05.69 1
13 Molina, Alonzo FR Middlesex CC 2:06.32 2
14 Cauley, Nick SR DeSales 2:06.67 1
15 Adams, Maxwell SO Rutgers-Camd 2:07.00 2
16 Colon, Samuel SO New Jersey C 2:07.02 1
17 Torres, Israel FR Georgian Cou 2:07.89 2
18 Galiczynski, Ryan SO Widener 2:08.00 2
19 Cummings, Joeseph FR DeSales 2:08.52 2
20 Jawneh, Muhammed SR New Jersey C 2:09.19 1
21 Schreiner, Josh FR Widener 2:09.90 2
22 Kpodo, Adnan FR New Jersey C 2:10.08 1
23 McCarty, Colin SO Ursinus 2:10.11 2
24 Bittenbender, Austin SR Ursinus 2:10.96 3
25 Marquez, Alexander FR Hunter 2:11.25 3
26 McDaid, James SR Ursinus 2:11.38 1
27 Slaboda, Brandon SO Ursinus 2:12.19 2
28 Paustian, Michael SO DeSales 2:12.57 2
29 Mignogna, Deam Breakneck TC 2:14.12 3
30 Seide, Spencer FR Lincoln (Pa. 2:14.18 2
31 Drumgoole, Liam SR Immaculata 2:16.74 3
32 Valdez, Charlie FR Scranton 2:17.17 3
33 Harris, Lamont SO Middlesex CC 2:17.26 2
34 Franco, Michael FR Haverford 2:17.52 3
35 Maguire, Ryan SO Scranton 2:17.79 3
36 Kelly, Christopher FR U. of Scienc 2:17.91 3
37 Jang, Kevin GSTC New Bal 2:17.95 3
38 Quenemoen, Ryan FR Haverford 2:18.50 3
39 Landrieu, Patrick SR Arcadia 2:18.79 3
40 Kilday, Noah JR Ursinus 2:20.84 3
41 Guerrero, Jeffry SR Hunter 2:20.96 3
42 Poli, Alex FR Immaculata 2:20.99 4
43 Iskhakov, Daniel FR Hunter 2:21.58 4
44 Cabrea, Christopher FR Lehman 2:22.62 4
45 Behm, Ben FR Arcadia 2:23.20 4
46 Greene-Coles, Dontae SO CC of Philad 2:24.30 4
47 Vazquez, Levi FR Lehman 2:25.46 4
48 Chaudhry, Ali SO New Jersey C 2:26.56 4
49 Walter, Kevin FR Arcadia 2:27.11 4
50 Diehl, Devin SO Keystone 2:27.15 4
51 Ngo, Colby FR CC of Philad 2:28.12 4
52 Waddell, Dontae SO Medgar Evers 2:35.33 4
Men 1 Mile Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kraus, Matthew JR DeSales 4:24.71 1
2 Carolan, Patrick SO Widener 4:31.35 1
3 Anuamadi, Chukwuebizie SO Georgian Cou 4:32.37 1
4 Piekos, Nathaniel SR Widener 4:35.78 1
5 Strain, Nick FR Rider 4:36.29 1
6 Tait, Mike PRTC 4:38.23 1
7 Mead, Zach JR Scranton 4:39.86 1
8 Scardigno, Nick FR Haverford 4:42.36 1
9 Herrmann, Charlie Penn Running 4:43.27 1
10 Arpaio, Robby FR Rider 4:43.51 2
11 Recinos, Jose FR New Jersey C 4:45.55 1
12 LaPorte, Patrick Unattached 4:46.35 1
13 Goldsmith, Matthew Penn Running 4:48.05 2
14 Karlsen, Amos SO Haverford 4:48.80 1
15 Haggerty, Stephen FR Scranton 4:49.15 2
16 Tlatelpa, Jaime FR New Jersey C 4:50.11 1
17 Wun, Jesse SO Ursinus 4:50.70 1
18 Gaba, Jacob SO Haverford 4:52.24 2
19 Tianga, Jaoquin FR Rider 4:52.78 1
20 Armendariz, Marco Penn Running 4:52.79 2
21 Hillegas, Will SR Haverford 4:52.95 2
22 Reistle, Christopher JR Arcadia 4:53.90 2
23 Novo, Robert FR Hunter 4:56.15 2
24 Gershey, Nick FR Scranton 4:56.19 2
25 Harris, Ryan JR Delaware Val 4:58.36 3
26 Stackhouse, Ryan SO DeSales 4:58.93 2
27 Vituszynski, Joshua FR Scranton 4:58.97 2
28 Rosenberry, Alex FR PSU-Brandywi 4:59.69 2
29 Dell-Thibodeau, Max SR Lehman 5:03.67 2
30 Catino, Jacob JR DeSales 5:03.84 2
31 Zuch, Dylan SO U. of Scienc 5:08.19 3
32 Menta, Joseph FR DeSales 5:10.48 2
33 Pouncy, Derrick JR Lincoln (Pa. 5:11.72 3
34 Chowdhury, Fahim FR New Jersey C 5:16.80 3
35 Kelly, Christopher FR U. of Scienc 5:18.32 3
36 Harder, Ben SR New Jersey C 5:20.60 3
37 Behm, Ben FR Arcadia 5:22.30 3
38 Cornejo, Luis SO Rutgers-Camd 5:23.19 3
39 Ward, Sean JR Rutgers-Camd 5:24.54 2
40 Walter, Kevin FR Arcadia 5:25.19 3
41 Ngo, Colby FR CC of Philad 5:27.51 3
42 Vazquez, Levi FR Lehman 5:31.08 3
43 Reynolds, Robert Unattached 5:37.73 3
44 Angel Gisone, Miguel FR Rutgers-Camd 5:40.12 3
45 Ruppert, James SO Immaculata 5:46.79 3
46 Brenner, Clay JR Lancaster Bi 5:49.77 3
47 Brown, Jahliem FR CC of Philad 6:08.32 3
-- Grace, Gerry Unattached DNF 1
Men 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kredell, Ryan FR Haverford 8:48.62
2 Herman, Ethan PRTC 8:51.59
3 Ferguson, Charlie FR Haverford 8:57.66
4 McKeon, Shane SO Scranton 9:06.28
5 Leighninger, Nathaniel FR Haverford 9:07.70
6 Bratt, Aaron FR Haverford 9:11.01
7 Brzyski, Jarod SO Georgian Cou 9:22.90
8 Gutenkunst, Zachary JR Scranton 9:28.39
9 Greve, Tommy FR DeSales 9:28.73
10 Mead, Liam FR Scranton 9:31.16
11 O'Donnell, Ryan SO Haverford 9:35.85
12 Berardi, Kyle JR Ursinus 9:36.49
13 Patwell, Jack JR Scranton 9:36.77
14 Powell, Daniel SR Ursinus 9:47.56
15 Wilkins, Steve FR Ursinus 9:51.98
16 Augustine, TJ SO DeSales 10:15.21
17 Ferguson, John SO DeSales 10:15.79
18 Jang, Kevin GSTC New Bal 10:44.30
19 Lopez, Denilson FR New Jersey C 10:47.39
20 Prothero, Charlie SO Keystone 13:04.52
-- Lopez, Erik FR Rider DNF
Men 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Elmeshad, Hussein SR Georgian Cou 15:40.55
2 Kilheeney, Brad GSTC New Bal 16:17.18
3 Harris, Ryan JR Delaware Val 17:07.05
4 Finning, Daniel FR Scranton 17:14.24
5 Gan, Steve SR Haverford 17:15.17
6 Andrews, Alex Penn Running 17:23.13
7 Fanikos, Jack JR Haverford 17:40.34
8 Morrow, David FR Rutgers-Camd 17:48.73
9 Ioviero, Vincent SO Scranton 17:59.68
10 Iskhakov, Daniel FR Hunter 17:59.88
11 Helie, Aidan SR Scranton 18:24.64
12 Guerrero, Jeffry SR Hunter 18:25.65
13 Rodebaugh, Billy SO Manor Colleg 21:33.17
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Aviles, Sam FR Rider 8.34Q 1
2 Merriweather, Marques FR Rider 8.57Q 2
3 Clark, Jordan JR Lincoln (Pa. 8.82Q 3
4 Hernandez-Mayers, Emeron SO Georgian Cou 8.38q 1
5 Mends, Daniel SO DeSales 8.78q 2
6 Maloney, Daniel FR Ursinus 8.85q 2
7 LaCombe, Quentin FR Rider 8.95q 3
8 Fenstermacher, Brett SO Arcadia 9.17q 2
9 Baughman, Trey SO Lancaster Bi 9.19q 3
10 Klosinsky, Trevor FR Scranton 9.45q 3
11 Cabrea, Christopher FR Lehman 11.88q 1
-- Kizee, Tymir FR Georgian Cou DNF 1
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Aviles, Sam FR Rider 8.34 2
2 Clark, Jordan JR Lincoln (Pa. 8.61 2
3 Merriweather, Marques FR Rider 8.63 2
4 Mends, Daniel SO DeSales 8.65 2
5 LaCombe, Quentin FR Rider 8.81 1
6 Maloney, Daniel FR Ursinus 8.83 2
7 Hernandez-Mayers, Emeron SO Georgian Cou 8.94 2
8 Baughman, Trey SO Lancaster Bi 9.17 1
9 Fenstermacher, Brett SO Arcadia 9.28 1
10 Klosinsky, Trevor FR Scranton 9.35 1
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Lincoln (Pa.) 'A' 3:30.43 1
2 New Jersey City 'A' 3:35.15 1
3 Georgian Court 'A' 3:36.71 1
4 Lincoln (Pa.) 'B' x3:43.04 2
5 Scranton 'A' 3:53.42 2
6 Delaware Valley 'A' 3:54.14 2
7 Middlesex CC 'A' 3:58.72 1
Men Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 Haverford 'A' 10:53.31
2 DeSales 'A' 11:12.33
3 DeSales 'B' x11:12.90
4 New Jersey City 'A' 11:23.51
5 Ursinus 'C' x11:35.49
6 Hunter 'A' 11:42.59
7 Ursinus 'B' x11:44.16
8 Ursinus 'A' 11:44.24
9 Scranton 'A' 11:48.16
10 Lehman 'A' 12:41.31
Men High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Crebbin, Zachary SO Ursinus 1.88m 6-02.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93
P P P P O O O O XXX
2 Merriweather, Marques FR Rider J1.88m 6-02.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93
P P P P P O O XO XXX
3 Baughman, Trey SO Lancaster Bi 1.83m 6-00.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88
P P O O O XO XXO XXX
4 Ortiz, Bryce SO Widener 1.78m 5-10.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
P P P P XO XXO XXX
5 Mari-Jata, Isaac JR Hunter 1.73m 5-08.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
P P P P O XXX
6 Floyd-Fulmore, Donavin FR Hunter J1.73m 5-08.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
XO XO XO O O XXX
7 Fenstermacher, Brett SO Arcadia J1.73m 5-08.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
P P O XO XO XXX
8 Suarez, Michael JR Georgian Cou J1.73m 5-08.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
XO O O XO XO XXX
9 Alvarez, Lazaro FR Middlesex CC J1.73m 5-08.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
O O O O XXO XXX
10 Erisman, Ty FR Lancaster Bi 1.68m 5-06.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73
O O XO O XXX
11 Lau, Matthew FR Hunter J1.68m 5-06.00
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73
O O XO XXO XXX
12 Richardson, Myles SR Arcadia 1.58m 5-02.25
1.53 1.58 1.63
O O XXX
13 Matthews, Stephen FR Lehman J1.58m 5-02.25
1.53 1.58 1.63
XO XXO XXX
14 Johnson, Brody SR Ursinus 1.53m 5-00.25
1.53 1.58
XO XXX
-- Lamar-Baldwin, DaShawn SR Georgian Cou NH
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78
P P P P P XXX
-- Martinez, Miguel FR Lehman NH
1.53
XX
-- Pinkney, Jaden SO Lancaster Bi NH
1.53
XXX
-- Omari, Kennedy SR Georgian Cou NH
1.53 1.58 1.63 1.68
P P P XXX
-- Santos, Christian FR Lehman NH
1.53
XXX
-- Smith, Ashton FR Haverford NH
1.53 1.58 1.63
P P XXX
-- Klutinoty, Logan SO Lancaster Bi NH
1.53
XXX
-- Albrecht, Cameron SR Haverford NH
1.53 1.58 1.63 1.68
P P P XXX
-- Aviles, Sam FR Rider NH
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
P P P P P P XXP
Men Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Emolo, Patrick SO DeSales 3.80m 12-05.50
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P P P P P P P P P XO XO XXX
2 Thomas, Justin SO Rider J3.80m 12-05.50
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P P P P P P P P XO XO XXO XXX
3 Rodriguez, Jesus FR Rider 3.65m 11-11.75
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80
P P P P P P P P P O XO XXX
4 Sprankle, Kenyon SO Ursinus J3.65m 11-11.75
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80
P P P P P P P O XO O XXO XXX
5 Nilsen, Timothy JR Widener 3.50m 11-05.75
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65
P P P P P P P P P O XXX
6 Smoke, Daniel SR Georgian Cou 3.35m 10-11.75
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50
P P P P P P P P XO XXX
7 Gideon, Johnathan FR U. of Scienc J3.35m 10-11.75
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50
P P P P P P P P XXO XXX
8 O'Neill, Chris FR Widener 3.20m 10-06.00
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 3.35
P P P P P P O XO XXX
9 Johnson, Brody SR Ursinus 3.05m 10-00.00
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20
P P P P O O XO XXX
10 Bittenbender, Austin SR Ursinus 2.75m 9-00.25
2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90
P P P P XXO XXX
11 Brenner, Clay JR Lancaster Bi 2.45m 8-00.50
2.15 2.30 2.45 2.60
O XXO O XXX
12 Howell, Conrad FR Widener 2.30m 7-06.50
2.15 2.30 2.45
O O XXX
-- Gadra, Ethan SO Haverford NH
2.15 2.30 2.45
P P XXX
Men Long Jump
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Breen, Dylan SO Georgian Cou 6.91m 22-08.00 3
6.91m 5.64m FOUL FOUL
2 Santana, Julian SO Rider 6.76m 22-02.25 3
6.76m FOUL FOUL 6.47m
3 Tate, Davon Unattached 6.75m 22-01.75 3
6.66m 6.75m 4.90m 6.45m
4 Tate, Devon Unattached 6.65m 21-10.00 3
6.35m FOUL 6.65m FOUL
5 Jones, John Moore Elite 6.60m 21-08.00 3
FOUL FOUL 6.60m 6.37m
6 Sanders, Jaylen SO Lincoln (Pa. 6.59m 21-07.50 3
6.59m 6.59m 6.58m FOUL
7 Siley, Matt JR Rider J6.59m 21-07.50 3
6.30m 6.53m 6.59m FOUL
8 Omari, Kennedy SR Georgian Cou 6.50m 21-04.00 3
6.48m 6.12m 6.42m 6.50m
9 Willis, Kenan SO Lincoln (Pa. 6.46m 21-02.50 3
6.11m 6.25m 6.46m 6.32m
10 LaCombe, Quentin FR Rider 6.45m 21-02.00 3
6.45m 6.31m 6.18m 5.59m
11 Lee, Jayson FR Rider 6.43m 21-01.25 3
6.27m 6.18m 6.43m 6.28m
12 Kainer, Evan GSTC New Bal J6.43m 21-01.25 3
5.07m 4.62m FOUL 6.43m
13 Merli, Mark JR Scranton 6.39m 20-11.75 2
6.01m 6.39m FOUL 6.25m
14 Francois, Pierre Musketeers TC 6.33m 20-09.25 3
6.23m FOUL FOUL 6.33m
15 Meredith, D'Andre FR Middlesex CC 6.18m 20-03.50 2
FOUL 5.94m 6.06m 6.18m
16 Reichard, Alex FR Haverford 6.14m 20-01.75 3
6.14m FOUL 5.89m PASS
17 Doyle, Tommy GSTC New Bal J6.14m 20-01.75 3
5.00m FOUL 6.14m 5.83m
18 Lapszynski, Erik FR DeSales 6.04m 19-09.75 3
6.04m 5.96m FOUL FOUL
19 Stanton, Nicholas JR Keystone 6.02m 19-09.00 2
FOUL 6.02m 5.84m 5.72m
20 McClain, Isaiah SO Rider J6.02m 19-09.00 3
FOUL FOUL 6.02m FOUL
21 Mari-Jata, Isaac JR Hunter 5.99m 19-08.00 2
5.99m 5.67m 3.82m 4.42m
22 Shreim, Naseem FR Rutgers-Camd 5.95m 19-06.25 2
5.88m 5.63m 5.95m 5.70m
23 Williams-Jackson, Tyree SO Ursinus 5.93m 19-05.50 2
FOUL 5.93m 5.76m FOUL
24 Matthews, Stephen FR Lehman 5.87m 19-03.25 2
5.87m 5.65m 5.57m 5.45m
25 Baughman, Trey SO Lancaster Bi 5.83m 19-01.50 2
5.35m 5.83m 5.49m 5.83m
26 Tabor, Daniel FR Ursinus 5.74m 18-10.00 2
5.35m 5.74m 5.67m 5.73m
27 Martinez, Miguel FR Lehman J5.74m 18-10.00 1
FOUL FOUL 5.74m FOUL
28 Erisman, Ty FR Lancaster Bi 5.72m 18-09.25 2
5.66m 5.53m 5.72m 5.40m
29 Giannetti, Evan JR Ursinus 5.71m 18-09.00 2
FOUL 5.48m 5.71m 5.71m
30 Klutinoty, Logan SO Lancaster Bi 5.69m 18-08.00 1
FOUL FOUL 5.45m 5.69m
31 Caputo, Dylan JR Widener 5.59m 18-04.25 2
FOUL FOUL 5.43m 5.59m
32 Ferrer, Aliezer FR New Jersey C 5.57m 18-03.25 1
5.01m 5.26m 5.57m 5.11m
33 Floyd-Fulmore, Donavin FR Hunter 5.48m 17-11.75 2
FOUL FOUL FOUL 5.48m
34 San Filippo, Joe SO U. of Scienc 5.45m 17-10.75 1
FOUL FOUL 5.45m FOUL
35 Lummus, Andrew JR Haverford 5.35m 17-06.75 1
5.11m 5.13m 5.26m 5.35m
36 Noll, Josh SO Lancaster Bi 5.33m 17-06.00 1
FOUL 5.33m 5.23m FOUL
37 Redd, Kalel FR New Jersey C 5.29m 17-04.25 2
FOUL 5.29m FOUL 4.87m
38 Ward, Aidan JR Rutgers-Camd 5.25m 17-02.75 1
4.81m 5.25m FOUL FOUL
39 Pattara, Varghese SO Scranton J5.25m 17-02.75 2
FOUL FOUL 5.25m FOUL
40 Ady, Jean JR Hunter 5.21m 17-01.25 1
FOUL FOUL 4.80m 5.21m
41 Fennell, Thomas FR DeSales 5.07m 16-07.75 1
FOUL FOUL 5.02m 5.07m
42 Abarah, Emmanuel FR New Jersey C 5.04m 16-06.50 1
5.04m 4.07m 5.01m 4.82m
43 Cabrea, Christopher FR Lehman 4.94m 16-02.50 1
4.94m 4.94m FOUL 4.40m
44 Albrecht, Cameron SR Haverford 3.75m 12-03.75 1
FOUL 3.75m PASS PASS
-- Poteat-Romero, Sian FR U. of Scienc FOUL 1
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Nguyen, Huy FR Widener FOUL 1
FOUL FOUL FOUL FOUL
Men Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Gladden, Justin FR Rider 14.40m 47-03.00
13.85m 14.40m FOUL 13.62m
2 Francois, Pierre Musketeers TC 14.12m 46-04.00
13.71m FOUL 14.12m FOUL
3 Lee, Jayson FR Rider 13.16m 43-02.25
FOUL 12.46m 12.94m 13.16m
4 Bittenbender, Austin SR Ursinus 12.68m 41-07.25
12.67m FOUL 12.68m FOUL
5 San Filippo, Joe SO U. of Scienc 12.07m 39-07.25
FOUL 11.55m 11.85m 12.07m
6 Lummus, Andrew JR Haverford 11.82m 38-09.50
FOUL 11.73m 11.82m 11.32m
7 Lapszynski, Erik FR DeSales 11.81m 38-09.00
FOUL 11.81m FOUL 11.70m
8 Nguyen, Huy FR Widener 10.90m 35-09.25
10.72m 10.90m 10.70m 10.71m
9 Matthews, Stephen FR Lehman 10.62m 34-10.25
9.77m 10.49m 10.42m 10.62m
-- Doyle, Tommy GSTC New Bal FOUL
FOUL PASS PASS PASS
Men Shot Put
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Williams, Star K Clarke EPV 15.41m 50-06.75 3
FOUL 14.22m 15.41m 15.04m
2 Palescandolo, Alex Moore Elite 14.86m 48-09.00 3
14.34m FOUL 14.86m FOUL
3 McMann, Griffin JR Ursinus 14.85m 48-08.75 3
FOUL FOUL 14.85m 14.67m
4 Maid, Adam JR Rider 14.48m 47-06.25 3
14.34m FOUL FOUL 14.48m
5 Morrissey, Jakob FR Rider 14.26m 46-09.50 3
12.79m 13.99m 14.26m FOUL
6 Del Valle, Alen FR Rider 14.14m 46-04.75 3
13.86m 14.14m FOUL 13.57m
7 Cummings, Connor JR Immaculata 13.51m 44-04.00 3
13.24m 13.31m 13.51m 12.94m
8 Farrell, Kevin FR DeSales 13.42m 44-00.50 3
12.08m 12.56m 12.85m 13.42m
9 Cocco, Phil SO Scranton 13.32m 43-08.50 3
13.06m 13.20m 10.87m 13.32m
10 Murray, Matthew SO DeSales 13.12m 43-00.50 3
FOUL FOUL 13.12m 12.17m
11 Galbraith, Nick SO Ursinus 13.01m 42-08.25 3
FOUL 12.82m FOUL 13.01m
12 Kristeller, Alex FR Widener 12.81m 42-00.50 3
12.46m 12.24m 12.04m 12.81m
13 Rosas, Jesus FR Rider 12.56m 41-02.50 3
12.28m 12.39m 12.43m 12.56m
14 Wilkin, Kyle JR Lincoln (Pa. 12.11m 39-08.75 1
11.74m 11.34m 12.11m 12.00m
15 Gross, Will SO Rutgers-Camd 12.09m 39-08.00 2
11.85m 11.59m FOUL 12.09m
16 Cauley, Garret SO DeSales 11.97m 39-03.25 2
11.97m FOUL 11.58m 11.09m
17 Byrnes, Matthew FR Ursinus 11.95m 39-02.50 2
11.95m 11.83m FOUL FOUL
18 Brown, Christopher FR Lincoln (Pa. 11.72m 38-05.50 3
11.72m FOUL 10.93m 11.46m
19 Bonanny, Harrison FR Ursinus 11.67m 38-03.50 1
11.24m FOUL 11.11m 11.67m
20 Ware, Jared FR Widener 11.66m 38-03.25 1
10.42m 11.66m FOUL 11.15m
21 Lewis III, Emmanuel FR Rutgers-Camd 11.63m 38-02.00 2
11.51m 11.63m 11.45m FOUL
22 Psaradakis, George JR Ursinus 11.51m 37-09.25 2
11.51m FOUL 11.28m 11.25m
23 Derr, William SO DeSales 11.49m 37-08.50 2
11.01m 11.16m 11.49m 11.12m
24 McKenzie, Deandre FR Lehman 11.18m 36-08.25 2
8.36m FOUL 10.41m 11.18m
25 Battle, Isaiah FR Ursinus 10.91m 35-09.50 2
10.91m 10.42m 10.48m FOUL
26 Lyon, Tyler JR PSU-Brandywi 10.77m 35-04.00 1
10.77m FOUL FOUL 9.80m
27 Bhaskar, Hardik JR Hunter 10.43m 34-02.75 2
10.35m 10.20m 10.32m 10.43m
28 Montaro, Casey JR Keystone 10.42m 34-02.25 1
FOUL FOUL 9.63m 10.42m
29 Shittu, Abdul-Rasaaq FR Haverford 10.41m 34-02.00 2
10.16m FOUL 10.41m 10.18m
30 Holzapfel, Tim FR Ursinus 10.29m 33-09.25 2
FOUL 9.96m 10.29m FOUL
31 Prevost, Trevor SO Lancaster Bi 9.64m 31-07.50 1
9.28m 9.20m 9.37m 9.64m
32 Toles II, Tomi JR Scranton 9.48m 31-01.25 2
FOUL 9.48m 9.01m 9.29m
33 Slavin, Cyrus FR Haverford 9.19m 30-02.00 1
8.79m FOUL FOUL 9.19m
34 Davis, Matt FR New Jersey C 8.95m 29-04.50 1
8.54m 8.47m 8.95m 8.93m
35 Ady, Jean JR Hunter 8.87m 29-01.25 1
FOUL 8.87m 8.12m 8.05m
36 Boone, Michael FR Ursinus 8.80m 28-10.50 1
8.22m 8.80m 8.19m 8.21m
37 Shaji, Jinesh FR Lehman 8.67m 28-05.50 1
8.52m 8.67m 8.49m 8.31m
38 Estrella, Reynaldo FR Lehman 8.47m 27-09.50 1
8.47m 8.45m 8.07m 8.18m
Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Rider 138 2) Ursinus 52.50
3) Haverford 51 4) Georgian Court 48
5) Scranton 34 6) Bryn Mawr 33.50
7) Lincoln (Pa.) 28 8) Widener 27
8) DeSales 27 10) New Jersey City 26
11) Moore Elite Track Club 20 12) Immaculata 15
12) Lehman 15 14) Rutgers-Camden 11
15) Hunter 10 16) GSTC New Balance 6
17) Costello Distance Academy 5 18) Arcadia 4
19) U. of Sciences 3 20) Eastern 1
Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Rider 96 2) Georgian Court 61
3) Ursinus 53 4) Haverford 46
5) DeSales 42 6) Widener 36
7) New Jersey City 34 8) Scranton 29
9) Lincoln (Pa.) 23 10) Lancaster Bible 19
10) Moore Elite Track Club 19 12) Hunter 12
13) PRTC 11 14) Medgar Evers 10
14) Delaware Valley 10 14) Kevin Clark Elite PV Club 10
17) GSTC New Balance 8 17) Musketeers TC 8
19) U. of Sciences 6 20) CC of Philadelphia 5
21) Penn Running Club Track 4 21) Keystone 4
23) Middlesex CC 3 24) Lehman 2
24) Immaculata 2 24) Rutgers-Camden 2
24) Arcadia 2
Like·Comment·Share·E-mail·5338 views
History for Ursinus Collegeville Indoor Classic
Show 8 more
|