Invited groups |
2010Ursinus Collegeville Classic 2010 Results - Ursinus Collegeville Classic
Published by
Licensed to Ultimate Sports - Contractor License� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � HY-TEK's Meet Manager � � � � � � � � � � � � � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Collegeville Indoor Classic
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � @ Ursinus College� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Ursinus College, Collegeville, PA � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1/22/2010� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Overall Results� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � �
�
Women 55 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Smith, Shanee� � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 7.58� � 6� 10� � � � 2 Giddins, Danica� � � � � � � � � � FR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.59� � 6� � 8� � � � 3 Smarkola, Sam� � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � � � � 7.72 � � 6� � 6� � � � 4 Stewart, April� � � � � � � � � � � JR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � � � � 7.74� � 5� � 5� � � � 5 Leigh, Samantha� � � � � � � � � � JR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 7.76� � 6� � 4� � � � 6 Harrison, Erin� � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 7.79� � 5� � 3� � � � 7 Distasio, Dezaray� � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 7.88� � 5� � 2� � � � 8 Jones, Jamie� � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 7.91� � 1� � 1� � � � 9 Johnson, Shaina� � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.93� � 6 � 10 Lammers, Lauren� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.99� � 4 � 11 Lozier, Jenn� � � � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 8.04� � 4 � 12 Loos, Meghan� � � � � � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.06� � 3 � 13 Hughes, Miriam� � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � � 8.06� � 5 � 14 Reaves, Nicole� � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � � 8.09� � 5 � 15 Laurito, Amanda� � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.10� � 4 � 16 Miller, Mackenzie� � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.14� � 3 � 17 Kortze, Debra� � � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � � 8.19� � 3 � 18 King, Kirsten� � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.29� � 4 � 19 Campbell, Glennisha� � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.30� � 1 � 20 Lyles, Dezare� � � � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.35� � 3 � 21 Adeyemi, Bilikisu� � � � � � � � FR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.38� � 4 � 22 Walsh, Caitlin� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.46� � 4 � 23 Surman, Lauren� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.53� � 3 � 24 Mosby, DeRaya� � � � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.54� � 6 � 25 Schaefer, Amy� � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.62� � 3 � 26 Franko, Michelle� � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.65� � 2 � 27 Olaoluwa, Adeola� � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.85� � 2 � 28 Velez, Alex� � � � � � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 9.15� � 1 � 29 Cragg, Allison� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.30� � 2 � 30 Lechleitner, Kate� � � � � � � � � � � Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.58� � 2 �
Women 200 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 porter, Latifah� � � � � � � � � � SO Holy Family� � � � � � � � � � � � � 26.60� � 5� 10� � � � 2 Bochnovich, Susan� � � � � � � � NA Misericordia� � � � � � � � � � � � 26.86� � 4� � 8� � � � 3 Smarkola, Sam� � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � � � 26.94� � 5� � 6� � � � 4 Cain, June� � � � � � � � � � � � � � � JR Holy Family� � � � � � � � � � � � � 27.26� � 3� � 5� � � � 5 Stewart, April� � � � � � � � � � � JR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � � � 27.47� � 1� � 4� � � � 6 Hughes, Miriam� � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � 27.77� � 4� � 3� � � � 7 Howell, Danielle� � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � 27.83� � 3� � 2� � � � 8 Llanos, Darcella� � � � � � � � � FR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 27.95� � 4� � 1� � � � 9 Kutz, Taylor� � � � � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 28.25 � � 2 � 10 Lammers, Lauren� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 28.38� � 4 � 11 Harrison, Erin� � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 28.52� � 5 � 12 Andrus, Valisha� � � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 28.52� � 4 � 13 Grow, Stephanie� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � 28.55� � 3 � 14 Reamer, Ashley� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 28.58� � 4 � 15 Adeyemi, Bilikisu� � � � � � � � FR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 29.09� � 2 � 16 Distasio, Dezaray� � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 29.09� � 3 � 17 Brown, Tiffany� � � � � � � � � � � SR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 29.36� � 2 � 18 Walsh, Caitlin� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 29.67� � 3 � 19 Reaves, Nicole� � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � 29.86� � 5 � 20 Lyles, Dezare� � � � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 30.09� � 2 � 21 Kortze, Debra� � � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � 30.11� � 2 � 22 Callahan, Caitlin� � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 30.48� � 1 � 23 Schaefer, Amy� � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 30.52� � 2 � 24 Francis, Kamala� � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � 31.04� � 3 � 25 Baciu, Jen� � � � � � � � � � � � � � � JR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � � 32.06� � 1 � 26 Sparling, Alicia� � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � 32.07� � 1 � 27 Cragg, Allison� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 33.50� � 1 � 28 Callahan, Katie� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 35.54� � 1 �
Women 400 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 porter, Latifah� � � � � � � � � � SO Holy Family� � � � � � � � � � � � � 59.29� � 5� 10� � � � 2 Laster, Lorraine� � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 1:00.41� � 5� � 8� � � � 3 Smarkola, Sam� � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � 1:00.67 � � 5� � 6� � � � 4 Cayo, Isabelle� � � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 1:01.04� � 5� � 5� � � � 5 Wentz, Melinda� � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � 1:01.59� � 4� � 4� � � � 6 Cain, June� � � � � � � � � � � � � � � JR Holy Family� � � � � � � � � � � 1:02.10� � 5� � 3� � � � 7 Howell, Danielle� � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � 1:03.03� � 4� � 2� � � � 8 Nygren, Linsday� � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � 1:03.06� � 4� � 1� � � � 9 Loos, Shannon� � � � � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � 1:03.56� � 3 � 10 Grow, Stephanie� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 1:04.33� � 4 � 11 Doyle, Carina� � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 1:05.19� � 3 � 12 King, Kirsten� � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 1:05.49� � 5 � 13 Reh, Carissa� � � � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 1:05.62� � 3 � 14 Brown, Lauren� � � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 1:05.87� � 3 � 15 Andrus, Valisha� � � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � 1:05.91� � 4 � 16 Brown, Tiffany� � � � � � � � � � � SR Virginia Wes� � � � � � � � � � 1:06.46� � 2 � 17 Attig, Kayla� � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 1:07.79� � 4 � 18 Darden, Khaliah� � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 1:09.00� � 3 � 19 Harris, Janet� � � � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 1:09.70� � 2 � 20 Butler, Diamond� � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 1:10.59� � 2 � 21 Martikainen-Watche, Gret� JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 1:13.88� � 1 � 22 Farrell, Erica� � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 1:15.49� � 1 � 23 Baciu, Jen� � � � � � � � � � � � � � � JR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 1:15.56� � 2 � 24 Callahan, Katie� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 1:17.92� � 1 �
Women 800 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Tranchitella, Alycia� � � � � SR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 2:19.80� � 10� � � � 2 Duncan, Latasha� � � � � � � � � � SO Coppin State� � � � � � � � � � 2:25.76� � � 8� � � � 3 Cameron, Kelsey� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 2:28.99� � � 6� � � � 4 Gawbill, Mary� � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � 2:32.24� � � 5� � � � 5 Ratasiewicz, Lyndsey� � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � 2:32.51� � � 4� � � � 6 Cusatis, Marcie� � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � 2:33.05� � � 3� � � � 7 Giles, Brittany� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � 2:33.61� � � 2� � � � 8 Goldstein, Lauren� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:34.64� � � 1� � � � 9 Sellman, Regina� � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 2:34.78� � 10 Kramer, Brianna� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 2:36.14� � 11 Fauth, Kelly� � � � � � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � 2:38.29� � 12 Donatone, Stephanie� � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:42.55� � 13 Volney, Quiana� � � � � � � � � � � SO Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � 2:43.36� � 14 Wynn, Rachel� � � � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � 2:44.06� � 15 Root, Sarah� � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:44.82� � 16 Rivera, Jackie� � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:45.53� � 17 Gillen, Melissa� � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � 2:47.51� � 18 McDermott, Meghan� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:48.05� � 19 Hollenbach, Rebecca� � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:48.12� � 20 Tetla, Michelle� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:49.42� � 21 Minhan, Kate� � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:50.10� � 22 Weightman, Leah� � � � � � � � � � SR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � 2:50.63� � 23 Butler, Diamond� � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 2:51.72� � 24 Yanessa, Deb� � � � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:51.73� � 25 Feola, Lesley� � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:52.63� � 26 Goldsby, Aigne� � � � � � � � � � � JR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � 2:53.46� � 27 Fuoco, Elizabeth� � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:57.30� � 28 Hubert, Sage� � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:58.63� � 29 Mughal, Nadia� � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 2:59.19� � 30 Blow, Jess� � � � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 2:59.91� � 31 Morris, Alexandra� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 3:01.14� � 32 Melker, Anna� � � � � � � � � � � � � SO Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � 3:03.79� � 33 pierson, chelsea� � � � � � � � � FR Holy Family� � � � � � � � � � � 3:05.23� � 34 Harris, Janet� � � � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 3:06.73� � 35 Brienza, Gina� � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 3:07.97� � 36 Savitz, Caroline� � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 3:11.73� � 37 Youtz, Chelsea� � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � 3:14.21� � 38 Minning, Allie� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 3:15.32� � 39 Ford, Megan� � � � � � � � � � � � � � SR Albright� � � � � � � � � � � � � � 3:17.31� � 40 Herman, Caroline� � � � � � � � � FR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � 3:40.14� �
Women 1 Mile Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Matticola, Erica� � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 5:31.56� � 10� � � � 2 Klinges, Katherine� � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 5:33.55� � � 8� � � � 3 Fauth, Kelly� � � � � � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � 5:37.30� � � 6� � � � 4 Koutsouros, Kristina� � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � 5:38.26� � � 5� � � � 5 Bennett, Katie� � � � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � 5:51.59� � � 4� � � � 6 Gapinski, Diane� � � � � � � � � � JR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � 5:54.91� � � 3� � � � 7 Root, Sarah� � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 5:59.47� � � 2� � � � 8 Stine, Gabrielle� � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � 6:08.89� � � 1� � � � 9 Rivera, Jackie� � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 6:11.14� � 10 Schadt, Chelsie� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:12.34� � 11 Schrank, Jennifer� � � � � � � � SO Holy Family� � � � � � � � � � � 6:13.66� � 12 McDermott, Meghan� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:15.12� � 13 Hollenbach, Rebecca� � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:15.50� � 14 Hubert, Sage� � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:24.46� � 15 Minhan, Kate� � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 6:27.00� � 16 Fuoco, Elizabeth� � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:29.31� � 17 Brienza, Gina� � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:50.92� � 18 Savitz, Caroline� � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 6:58.72� � 19 Minning, Allie� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 7:04.95� � -- Feola, Lesley� � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � � � � � � DQ� � Cut in early Women 3000 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Ratasiewicz, Lyndsey� � � � � JR West Chester� � � � � � � � � 11:03.70� � � 9� � � � 1 Orrson, Marina� � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � 11:03.70� � � 9� � � � 3 Bryceland, Shelby� � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � 11:29.68� � � 6� � � � 4 Tetla, Michelle� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � 11:42.88� � � 5� � � � 5 Puleo, Ariel� � � � � � � � � � � � � JR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � 11:55.44� � � 4� � � � 6 DiCrescenzo, Heather� � � � � SO Rutgers-Camd� � � � � � � � � 11:57.69� � � 3� � � � 7 Weaver, Kayla� � � � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � 11:59.82� � � 2� � � � 8 Tran, Lan� � � � � � � � � � � � � � � � SR Virginia Wes� � � � � � � � � 12:08.36� � � 1� � � � 9 Radishofski, Amanda� � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � 12:13.22� � 10 Varney, Jessica� � � � � � � � � � SR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � 12:29.61� � 11 finnegan, molley� � � � � � � � � FR Holy Family� � � � � � � � � � 12:42.85� � 12 Yanessa, Deb� � � � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � 12:53.82� � 13 Morris, Alexandra� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � 13:32.39� �
Women 55 Meter Hurdles
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Berger, Tiffani� � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 9.08� � 2� 10� � � � 2 Wentz, Melinda� � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � � 9.12� � 2� � 8� � � � 3 Jacob, C.J.� � � � � � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � � � 9.17� � 2� � 6� � � � 4 Barnes, Shaleatha� � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 9.36� � 2� � 5� � � � 5 Butler, Katie� � � � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � � � 9.45� � 2� � 4� � � � 6 Hernandez, Nadia� � � � � � � � � FR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.60� � 1� � 3� � � � 7 Franko, Michelle� � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 10.06� � 2� � 2� � � � 8 Goldsby, Aigne� � � � � � � � � � � JR Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � � � 10.35� � 1� � 1� � � � 9 Callahan, Caitlin� � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 10.64� � 1 � 10 Kafel, Kristen� � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 11.80� � 1 �
Women 4x200 Meter Relay
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Coppin State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:44.58� � 2� 10� � � � � � � 1) Leigh, Samantha JR� � � � � � � � � � � � � 2) Easterling, Alexis FR� � � � � � � � � � � � � � 3) Smith, Shanee FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Jones, Jamie FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 2 Cheyney� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:50.99� � 2� � 8� � � � � � � 1) Campbell, Glennisha JR� � � � � � � � � 2) Cayo, Isabelle SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Laster, Lorraine SR� � � � � � � � � � � � 4) Chase, Princess FR� � � � � � � � � � � � � � 3 Gwynedd-Mercy� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:51.12� � 2� � 6� � � � � � � 1) Harrison, Erin SO� � � � � � � � � � � � � � 2) Edmonds, Rebecka SR� � � � � � � � � � � � � � � � 3) Reamer, Ashley FR� � � � � � � � � � � � � � 4) Moore, Quinteria JR� � � � � � � � � � � � � 4 Misericordia� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:51.53� � 2� � 5� � � � � � � 1) Attig, Kayla FR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Lozier, Jenn JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Razawich, Robin SR� � � � � � � � � � � � � 4)� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 5 Albright� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:54.26� � 2� � 4� � � � � � � 1) Loos, Shannon JR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Loos, Meghan JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Miller, Mackenzie JR� � � � � � � � � � � 4) Kutz, Taylor FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 6 Cheyney� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x2:04.97� � 1 � � � � � 1) Riddick, Sharell SR� � � � � � � � � � � � 2) Mosby, DeRaya SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Greer, Samantha FR� � � � � � � � � � � � � 4) Johnson, Shaina SR� � � � � � � � � � � � � � 7 Gwynedd-Mercy� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x2:05.26� � 1 � � � � � 1) Thomas, Thersa SO� � � � � � � � � � � � � � 2) Mason, Tabitha SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Garris, Amelia SO� � � � � � � � � � � � � � 4) Kafel, Kristen SO� � � � � � � � � � � � � �
Women 4x400 Meter Relay
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Coppin State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:06.57� � 2� 10� � � � � � � 1) Giles, Brittany FR� � � � � � � � � � � � � 2) Easterling, Alexis FR� � � � � � � � � � � � � � 3) Leigh, Samantha JR� � � � � � � � � � � � � 4) Smith, Shanee FR� � � � � � � � � � � � � � � � 2 Coppin State� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:15.40� � 2 � � � � � 1) Jones, Jamie FR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Epps, Christina FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Simpson, Iesha FR� � � � � � � � � � � � � � 4) Duncan, Latasha SO� � � � � � � � � � � � � � 3 Gwynedd-Mercy� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:22.27� � 2� � 8� � � � � � � 1) Tranchitella, Alycia SR� � � � � � � � 2) Sellman, Regina SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Moore, Quinteria JR� � � � � � � � � � � � 4) Brown, Lauren SO� � � � � � � � � � � � � � � � 4 Misericordia� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:26.54� � 2� � 6� � � � � � � 1) Attig, Kayla FR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Razawich, Robin SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Bochnovich, Susan NA� � � � � � � � � � � 4) Cusatis, Marcie JR� � � � � � � � � � � � � � 5 West Chester� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:34.40� � 1� � 5� � � � � � � 1) Gawbill, Mary SO� � � � � � � � � � � � � � � 2) Nygren, Linsday JR � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Gillen, Melissa SO� � � � � � � � � � � � � 4) Wynn, Rachel FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 6 Cabrini� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:43.03� � 2� � 4� � � � � � � 1) Lewis, Shetievah FR� � � � � � � � � � � � 2) Figgles, Diipali JR� � � � � � � � � � � � � � � � 3) Volney, Quiana SO� � � � � � � � � � � � � � 4) Hernandez, Nadia FR� � � � � � � � � � � � � 7 Virginia Wesleyan� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:46.15� � 1� � 3� � � � � � � 1) Brown, Tiffany SR� � � � � � � � � � � � � � 2) Fauth, Kelly SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Bennett, Katie FR� � � � � � � � � � � � � � 4) Pascucci, Melissa SO� � � � � � � � � � � � 8 Rutgers-Camden� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 5:17.15� � 1� � 2� � � � � � � 1) Baciu, Jen JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Maldanado, Ayla JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) England, Robin JR� � � � � � � � � � � � � � 4) Mughal, Nadia FR� � � � � � � � � � � � � � �
Women Distance Medley
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Coppin State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 13:20.89� � 10� � � � � � � 1) Giles, Brittany FR� � � � � � � � � � � � � 2) Simpson, Iesha FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Kelly, Juashanna SO� � � � � � � � � � � � 4) Duncan, Latasha SO� � � � � � � � � � � � � � 2 Ursinus College� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 14:27.72� � � 8� � � � � � � 1) Donatone, Stephanie SO� � � � � � � � � 2) Goldstein, Lauren SO� � � � � � � � � � � � � � � 3) Doyle, Carina FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Schadt, Chelsie SO� � � � � � � � � � � � � � 3 Rutgers-Camden� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 15:42.05� � � 6� � � � � � � 1) Mughal, Nadia FR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Hoopes, Lydia JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Blow, Jess FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Klabe, Rebecca SO� � � � � � � � � � � � � �
Women High Jump
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Butler, Katie� � � � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � � 1.57m� � � 5-01.75� 10� � � � 2 Barnes, Shaleatha� � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 1.52m� � � 4-11.75� � 8� � � � 3 Wentz, Melinda� � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � J1.52m� � � 4-11.75� � 6� � � � 4 Razawich, Robin� � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � � � � 1.42m� � � 4-07.75� � 5� � � � 5 Loughlin, Ashley� � � � � � � � � SO Holy Family� � � � � � � � � � � � J1.42m� � � 4-07.75� � 3.50 � 5 Sooksatan, Celina� � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � J1.42m� � � 4-07.75� � 3.50 � 7 Hernandez, Nadia� � � � � � � � � FR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � � � 1.37m� � � 4-06.00� � 2� � � � 8 Pascucci, Melissa� � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � � J1.37m� � � 4-06.00� � 0.50 � 8 Loos, Meghan� � � � � � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � J1.37m� � � 4-06.00� � 0.50 10 Miller, Mackenzie� � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 1.32m� � � 4-04.00 � 11 Berger, Tiffani� � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � J1.32m� � � 4-04.00 � -- Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Martikainen-Watche, Gret� JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Women Pole Vault
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Schaffer, Abby� � � � � � � � � � � SO Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 3.65m� � 11-11.75� 10� � � � 2 McDonald, Brooke� � � � � � � � � SO Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 3.05m� � 10-00.00� � 8� � � � 3 Schaefer, Amy� � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 2.80m� � � 9-02.25� � 6� � � � 4 Rutkoski, Rachel� � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � 2.65m� � � 8-08.25� � 5� � � � 5 Surman, Lauren� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � J2.65m� � � 8-08.25� � 4� � � -- Benzineb, Arianna� � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Women Long Jump
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 4.94m� � 16-02.50� 10� � � � 2 Attig, Kayla� � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � 4.78m� � 15-08.25� � 8� � � � 3 Loos, Shannon� � � � � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 4.68m� � 15-04.25� � 6� � � � 4 Razawich, Robin� � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � � � � 4.67m� � 15-04.00� � 5� � � � 5 Hovick, Olivia� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 4.65m� � 15-03.25� � 4� � � � 6 Berger, Tiffani� � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 4.45m� � 14-07.25� � 3� � � � 7 Wolf, Jen� � � � � � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 4.38m� � 14-04.50� � 1.50 � 7 Reaves, Nicole� � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � 4.38m� � 14-04.50� � 1.50 � 9 Doyle, Carina� � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 4.31m� � 14-01.75 � 10 Kutz, Taylor� � � � � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 4.30m� � 14-01.25 � 11 Lammers, Lauren� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 4.27m� � 14-00.25 � 12 Nikolopoulos, Maria� � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 4.25m� � 13-11.50 � 13 Shaw, Leah� � � � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 4.06m� � 13-04.00 � 14 Laurito, Amanda� � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 3.79m� � 12-05.25 � 15 Callahan, Caitlin� � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 3.65m� � 11-11.75 � -- Lechleitner, Kate� � � � � � � � � � � Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � � -- Barnes, Shaleatha� � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Women Triple Jump
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � 11.83m� � 38-09.75� 10� � � � 2 Simpson, Iesha� � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � 10.37m� � 34-00.25� � 8� � � � 3 Hughes, Miriam� � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � 10.23m� � 33-06.75� � 6� � � � 4 Hovick, Olivia� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � 10.09m� � 33-01.25� � 5� � � � 5 Miller, Mackenzie� � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 9.59m� � 31-05.75� � 4� � � � 6 Wolf, Jen� � � � � � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.48m� � 31-01.25� � 3� � � � 7 Shaw, Leah� � � � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.22m� � 30-03.00� � 2� � � � 8 Adams, Ticora� � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.96m� � 29-04.75� � 1� � � -- Nikolopoulos, Maria� � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Women Shot Put
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Lee, Mykal� � � � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � 13.34m� � 43-09.25� 10� � � � 2 Jackson, Liz� � � � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � 10.82m� � 35-06.00� � 8� � � � 3 Bealer, Jessica� � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � 9.72m� � 31-10.75� � 6� � � � 4 Rodriquez, Megan� � � � � � � � � SO Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � � 9.71m� � 31-10.25� � 5� � � � 5 Maressa, Josie� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.44m� � 30-11.75� � 4� � � � 6 Lewis, Chelsea� � � � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 9.41m� � 30-10.50� � 3� � � � 7 Kane, Shannon� � � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � � � 9.24m� � 30-03.75� � 2� � � � 8 King, Kirsten� � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.09m� � 29-10.00� � 1� � � � 9 Adams, Ticora� � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.38m� � 27-06.00 � 10 Bartoli, Bianca� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 7.91m� � 25-11.50 � 11 Youtz, Chelsea� � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � 7.73m� � 25-04.50 � 12 Samoylo, Beth� � � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 7.67m� � 25-02.00 � 13 Edmonds, Rebecka� � � � � � � � � SR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 7.58m� � 24-10.50 � 14 Lechleitner, Kate� � � � � � � � � � � Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 6.57m� � 21-06.75 � 15 Carlson, Greta� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 5.91m� � 19-04.75 �
Men 55 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Johnson, Leighon� � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � � 6.70� � 4� 10� � � � 2 Smith, Shawn� � � � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � � 6.70� � 4� � 8� � � � 3 Taltoan, Travis� � � � � � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.72� � 3� � 6� � � � 4 Desiderio, Albert� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.78� � 4� � 5� � � � 5 Keliojor, Sam� � � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 6.79� � 4� � 4� � � � 6 Dooms, Allan� � � � � � � � � � � � � FR Harcum � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.84� � 1� � 3� � � � 7 Grannum, Jordan� � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.85� � 3� � 2� � � � 8 Rupert, Emmanuel� � � � � � � � � SO Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.92� � 4� � 1� � � � 9 Bacon, Josh� � � � � � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � � � 6.95� � 2 � 10 Hall, Sean� � � � � � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.97� � 2 � 11 Richardson, William� � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.98� � 3 � 12 morgan, Tyree� � � � � � � � � � � � SO Holy Family� � � � � � � � � � � � � � 7.06� � 3 � 13 Hinson, Darnell� � � � � � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.11� � 3 � 14 monteith, pat� � � � � � � � � � � � FR Holy Family� � � � � � � � � � � � � � 7.16� � 3 � 15 Ardo, Joe� � � � � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 7.18� � 2 � 16 Ciborowski, Sean� � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 7.26� � 2 � 17 Hong, Inki� � � � � � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.45� � 1 � 18 Salvatore, Jeff� � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � � 7.66� � 2 � 19 Shelton, James� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.69� � 1 � 20 McCrea, Vinson� � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 7.85� � 2 � -- gilmore, rasheed� � � � � � � � � SR Holy Family� � � � � � � � � � � � � � � � FS� � 4 �
Men 200 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Johnson, Leighon� � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � 22.86� � 5� 10� � � � 2 Desiderio, Albert� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 23.01� � 5� � 8� � � � 3 Espenshade, Craig� � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � � 23.14� � 4� � 6� � � � 4 Vallery, James� � � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � 23.19� � 5� � 5� � � � 5 Smith, Shawn� � � � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � 23.20� � 5� � 4� � � � 6 Grannum, Jordan� � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 23.47� � 4� � 3� � � � 7 gilmore, rasheed� � � � � � � � � SR Holy Family� � � � � � � � � � � � � 23.66� � 4� � 2� � � � 8 Keliojor, Sam� � � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 23.77� � 4� � 1� � � � 9 Lathan, III, Harold� � � � � � FR Harcum� � � � � � � � � � � � � � � � � � 23.81� � 4 � 10 Lockhart, Derek� � � � � � � � � � SR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 24.26� � 3 � 11 Hall, Sean� � � � � � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 24.27� � 2 � 12 Gochal, Anthony� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 24.45� � 2 � 13 monteith, pat� � � � � � � � � � � � FR Holy Family� � � � � � � � � � � � � 24.83� � 4 � 14 morgan, Tyree� � � � � � � � � � � � SO Holy Family� � � � � � � � � � � � � 24.83� � 2 � 15 davis, brian� � � � � � � � � � � � � FR Holy Family� � � � � � � � � � � � � 24.90� � 3 � 16 Clemson, Steven� � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � 25.03� � 3 � 17 Adams, JJ� � � � � � � � � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 25.12� � 2 � 18 Wormly, Leon� � � � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 25.37� � 3 � 19 Chukwueze, George� � � � � � � � FR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � � 26.20� � 1 � 20 Wright, Chris� � � � � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 26.88� � 1 � 21 Shelton, James� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 26.95� � 1 � 22 Russell, Brandon� � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 27.09� � 2 � 23 Yokomizo, John� � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 27.15� � 1 � 24 Hoban, Tim� � � � � � � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � � � � 27.24� � 2 � 25 McCrea, Vinson� � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � 28.37� � 3 � -- Schley, Dain� � � � � � � � � � � � � SO Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � � � � � DQ� � 1� Ran inside lane line Men 400 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Dunkelberger, Daniel� � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 50.69� � 4� 10� � � � 2 Espenshade, Craig� � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � � 50.98� � 4� � 8� � � � 3 Vallery, James� � � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � 51.54� � 4� � 6� � � � 4 Roberts, Jamal� � � � � � � � � � � FR Harcum� � � � � � � � � � � � � � � � � � 52.89� � 4� � 5� � � � 5 Lockhart, Derek� � � � � � � � � � SR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 53.57� � 3� � 4� � � � 6 Santos, Abiu� � � � � � � � � � � � � FR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � � � 53.65� � 2� � 3� � � � 7 Viola, Drew� � � � � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 54.00� � 3� � 2� � � � 8 Benedetto, Mark� � � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 54.01� � 3� � 1� � � � 9 Johnson, Clinton� � � � � � � � � FR Harcum� � � � � � � � � � � � � � � � � � 54.09� � 1 � 10 Frasier, Brandin� � � � � � � � � FR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � � 54.39� � 2 � 11 Karli, Ryan� � � � � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � 54.79� � 3 � 12 davis, brian� � � � � � � � � � � � � FR Holy Family� � � � � � � � � � � � � 54.81� � 3 � 13 Giarratano, Nick� � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 55.47� � 2 � 14 Gochal, Anthony� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 56.55� � 1 � 15 Perry, Kyle� � � � � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � 57.35� � 3 � 16 Meyer, David� � � � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � � � 58.45� � 2 � 17 Adams, JJ� � � � � � � � � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 58.76� � 1 � 18 Polson, James� � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 1:00.12� � 2 � 19 Schley, Dain� � � � � � � � � � � � � SO Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 1:04.86� � 1 �
Men 800 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Redmond, Frank� � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � 1:57.97� � 10� � � � 2 Geary, Dan� � � � � � � � � � � � � � � SR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 2:00.40� � � 8� � � � 3 Langdale, Matt� � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � 2:01.19� � � 6� � � � 4 Thiry, Tim� � � � � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � 2:01.87� � � 5� � � � 5 Trumbetti, Taylor� � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:03.54� � � 4� � � � 6 Shelton, Terrell� � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � 2:03.72� � � 3� � � � 7 Perry, Jacob� � � � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � 2:04.21� � � 2� � � � 8 Suponcic, Kyle� � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � 2:04.60� � � 1� � � � 9 Ryder, John� � � � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:05.29� � 10 Adams, Anthony� � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 2:05.49� � 11 Selinsky, Kevin� � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � 2:07.23� � 12 Pflueger, Michael� � � � � � � � JR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 2:07.28 � � 13 Mosher, Ben� � � � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:07.61� � 14 Garavel, Justin� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:07.74� � 15 DiCarlo, Matt� � � � � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � 2:08.46� � 16 Beckham, Jaiquinn� � � � � � � � FR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � 2:08.63� � 17 Gibbons, Johnny� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 2:09.69� � 18 Imbemba, Brett� � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:10.06� � 19 Bonner, Shayne� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 2:10.67� � 20 Wambuai, John� � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:10.70� � 21 Gwen, Paul� � � � � � � � � � � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � 2:11.03� � 22 Castaldi, Marty� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 2:12.17� � 23 Godoy, Brett� � � � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:14.44� � 24 Stortz, Sam� � � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:14.81� � 25 Lisachenko, Bogdan� � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:15.06� � 26 Robinson, Josh� � � � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � 2:15.30� � 27 Albano, Rob� � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:15.59� � 28 Gapinski, Mark� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:16.08� � 29 Ferlita, Peter� � � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � 2:16.84� � 30 Senske, Chris� � � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:18.48� � 31 Kicha, Tim� � � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 2:20.68� � 32 DiCaprio, Adam� � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:21.42� � 33 Almy, Amos� � � � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:22.06� � 34 Lozuaway-McComsey, Trist� FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 2:25.51� �
Men 1 Mile Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Watts, John� � � � � � � � � � � � � � JR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 4:28.94� � 10� � � � 2 Cunningham, Seth� � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � 4:29.36� � � 8� � � � 3 Every, Ronald� � � � � � � � � � � � SR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 4:33.73� � � 6� � � � 4 Albano, Rob� � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 4:34.79� � � 5� � � � 5 DiCarlo, Matt� � � � � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � 4:38.02� � � 4� � � � 6 Garavel, Justin� � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 4:41.35� � � 3� � � � 7 Moulton, Danny� � � � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � 4:44.23� � � 2� � � � 8 Johnson, Aaron� � � � � � � � � � � FR Harcum� � � � � � � � � � � � � � � � 4:44.51� � � 1� � � � 9 Noonan, Pat� � � � � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � 4:45.79� � 10 Kellert, Robert� � � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � 4:48.06� � 11 Dalton, Dan� � � � � � � � � � � � � � SR Albright� � � � � � � � � � � � � � 4:49.89� � 12 Rooke, Tyler� � � � � � � � � � � � � FR Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � 4:49.92� � 13 Wambuai, John� � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 4:50.63� � 14 Trumbetti, Taylor� � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 4:51.36� � 15 Embleton, Joey� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 4:58.30� � 16 Cooney, Bill� � � � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � 4:58.56� � 16 Gapinski, Mark� � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 4:58.56� � 18 Lisachenko, Bogdan� � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 4:58.77� � 19 Kicha, Tim� � � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 5:01.28� � 20 Tran, Haun� � � � � � � � � � � � � � � � � � Felician� � � � � � � � � � � � � � 5:01.57� � 21 Almy, Amos� � � � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 5:03.94� � 22 Salsman, Brent� � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 5:07.51� � 23 Godoy, Brett� � � � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 5:11.68� � 24 Garges, Ryan� � � � � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � � 5:12.76 � � 25 Lozuaway-McComsey, Trist� FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 5:21.41� �
Men 3000 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Tuwei, Fred� � � � � � � � � � � � � � JR Holy Family� � � � � � � � � � � 8:50.23� � 10� � � � 2 Langdale, Matt� � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � 8:51.71� � � 8� � � � 3 Kidd, David� � � � � � � � � � � � � � JR Virginia Wes� � � � � � � � � � 8:54.68� � � 6� � � � 4 Whitson, Sean� � � � � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � 9:03.03� � � 5� � � � 5 Iwanicki, Frank� � � � � � � � � � SR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 9:05.41� � � 4� � � � 6 Hilliard, Ian� � � � � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � 9:17.54� � � 3� � � � 7 Lauter, Nick� � � � � � � � � � � � � JR Virginia Wes� � � � � � � � � � 9:23.06� � � 2� � � � 8 Gordon, George� � � � � � � � � � � SR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 9:23.51� � � 1� � � � 9 Sharp, Brendan� � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 9:27.68� � 10 Stortz, Sam� � � � � � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 9:29.95� � 11 Bell, Rob� � � � � � � � � � � � � � � � JR Virginia Wes� � � � � � � � � � 9:35.23� � 12 Kada, Peter� � � � � � � � � � � � � � SR Widener� � � � � � � � � � � � � � � 9:37.26� � 13 Dimidio, Dante� � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � 9:44.18� � 14 Eichler, Brian� � � � � � � � � � � JR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 9:49.13� � 15 Kinkaid, Jeff� � � � � � � � � � � � JR Holy Family� � � � � � � � � � � 9:50.36� � 16 Huss, Jeff� � � � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � 9:54.20� � 17 McCarthy, Scott� � � � � � � � � � JR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � 9:55.63� � 18 Ziegler, Mark� � � � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � 9:58.14� � 19 Bernardo, Joseph� � � � � � � � � SO Rutgers-Camd� � � � � � � � � 10:05.11� � 20 Blaskiewicz, Pat� � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � 10:07.57� � 21 Powell, Anthony� � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � 10:09.52� � 22 O ' Neill, Brian� � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � 11:21.44� �
Men 55 Meter Hurdles
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Lathan, III, Harold� � � � � � FR Harcum� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.77� � 3� 10� � � � 2 Real, Tyler� � � � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � � � � 8.00� � 3� � 8� � � � 3 Reeves, Darius� � � � � � � � � � � FR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.17� � 3� � 6� � � � 4 Karli, Ryan � � � � � � � � � � � � � � FR West Chester� � � � � � � � � � � � � 8.40� � 3� � 5� � � � 5 Ciborowski, Sean� � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 8.61� � 3� � 4� � � � 6 Mitchell, Steve� � � � � � � � � � SO Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 8.73� � 3� � 3� � � � 7 Salvatore, Jeff� � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � � 8.91� � 2� � 2� � � � 8 Mendoza, Reginald-Chris� � JR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 9.01� � 2� � 1� � � � 9 Hoban, Tim� � � � � � � � � � � � � � � SR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 9.27� � 2 � 10 Visco, Brennan� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � 9.33� � 1 � 11 Gochal, Anthony� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.39� � 1 � 12 Meyer, David� � � � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � � � � 9.69� � 2 � 13 Yokomizo, John� � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 10.85� � 1 � -- Chukwueze, George� � � � � � � � FR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � � � � � DQ� � 1� Pushed hurdle with h Men 4x200 Meter Relay
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Ursinus College� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:35.05� � 10� � � � � � � 1) Hall, Sean SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Grannum, Jordan FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Desiderio, Albert SO� � � � � � � � � � � 4) Bendas, Nick SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 2 Widener� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:37.13� � � 8� � � � � � � 1) Clayton, Cedrick FR� � � � � � � � � � � � 2) McCarthy, Sean SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Bandola, Marc SR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Rupert, Emmanuel SO� � � � � � � � � � � � � 3 Cheyney� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:37.21� � � 6� � � � � � � 1) Kindell, Jason SO� � � � � � � � � � � � � � 2) Hinson, Darnell JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Richardson, William JR� � � � � � � � � 4) Taltoan, Travis JR� � � � � � � � � � � � � � 4 Cheyney� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x1:39.94� � � � � � 1) Woods, Maurice SR� � � � � � � � � � � � � � 2) Burrell, Lamar JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Reeves, Darius FR� � � � � � � � � � � � � � 4) Johnson, Keon JR� � � � � � � � � � � � � � � � 5 Misericordia� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:40.24� � � 5� � � � � � � 1) Ciborowski, Sean FR� � � � � � � � � � � � 2) Bowden, Nate FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Vitale, Sean FR� � � � � � � � � � � � � � � � 4) Clemson, Steven SO� � � � � � � � � � � � � � 6 Gwynedd-Mercy� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:41.44� � � 4� � � � � � � 1) Visco, Brennan FR� � � � � � � � � � � � � � 2) Mitchell, Steve SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Mendoza, Reginald-Chris JR� � � � � 4) Wormly, Leon FR� � � � � � � � � � � � � � � �
Men 4x400 Meter Relay
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 West Chester� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:33.78� � 2� 10� � � � � � � 1) Thiry, Tim SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Perry, Jacob FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Selinsky, Kevin SR� � � � � � � � � � � � � 4) Perry, Kyle SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2 Cheyney� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:36.17� � 2� � 8� � � � � � � 1) Vallery, James SR� � � � � � � � � � � � � � 2) Gwen, Paul JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Davis, Derrick SR� � � � � � � � � � � � � � 4) Soussa, Jonathon SO� � � � � � � � � � � � � 3 Rutgers-Camden� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:37.67� � 2� � 6� � � � � � � 1) Biner, Adam SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Iwanicki, Frank SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Kendall, Jason SO� � � � � � � � � � � � � � 4) Warren, Jon JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4 Misericordia� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:39.40� � 2� � 5� � � � � � � 1) Ciborowski, Sean FR� � � � � � � � � � � � 2) Suponcic, Kyle SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Gibbons, Johnny FR� � � � � � � � � � � � � 4) Redmond, Frank JR� � � � � � � � � � � � � � � 5 Gwynedd-Mercy� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:44.93� � 1� � 4� � � � � � � 1) Every, Ronald SR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Embleton, Joey FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Watts, John JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Ziegler, Mark SO� � � � � � � � � � � � � � � � 6 Ursinus College� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:47.45� � 1� � 3� � � � � � � 1) Giarratano, Nick SO� � � � � � � � � � � � 2) Garavel, Justin JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Mosher, Ben SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Ryder, John SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7 Widener� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:52.22� � 1� � 2� � � � � � � 1) Benedetto, Mark JR� � � � � � � � � � � � � 2) Jones, Dimming FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Bandola, Marc SR� � � � � � � � � � � � � � � 4) McCarthy, Sean SO� � � � � � � � � � � � � � -- Cabrini� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � DQ� � 2� 4th runner threw bat � � � � 1) Beckham, Jaiquinn FR� � � � � � � � � � � 2) Cunningham, Dion SO� � � � � � � � � � � � � � � � 3) Rooke, Tyler FR� � � � � � � � � � � � � � � � 4) Santos, Abiu FR� � � � � � � � � � � � � � � �
Men Distance Medley
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals � Points ======================================================================= � 1 Gwynedd-Mercy� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:35.63� � 10� � � � � � � 1) Geary, Dan SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Adams, Anthony SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Pflueger, Michael JR � � � � � � � � � � � 4) VanDenHengel, Matt SO� � � � � � � � � � � 2 Rutgers-Camden� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:57.83� � � 8� � � � � � � 1) Biner, Adam SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Warren, Jon JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Kendall, Jason SO� � � � � � � � � � � � � � 4) Connelly, Alec FR� � � � � � � � � � � � � � � 3 Ursinus College� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 12:20.24� � � 6� � � � � � � 1) DiCaprio, Adam SO� � � � � � � � � � � � � � 2) Godoy, Brett SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Imbemba, Brett JR� � � � � � � � � � � � � � 4) Senske, Chris JR� � � � � � � � � � � � � � �
Men High Jump
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Turner, Justin� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 1.93m� � � 6-04.00� 10� � � � 2 Gewirtz, Justin� � � � � � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 1.88m� � � 6-02.00� � 8� � � � 3 Wise, Ken� � � � � � � � � � � � � � � � JR Rutgers-Camd� � � � � � � � � � � J1.88m� � � 6-02.00� � 6� � � � 4 Youngs, Travis� � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 1.83m� � � 6-00.00� � 5� � � � 5 LeGrand, Clifton� � � � � � � � � SO Albright� � � � � � � � � � � � � � � J1.83m� � � 6-00.00� � 4� � � � 6 Furst, Andrew� � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � � J1.83m� � � 6-00.00� � 3� � � � 7 Johnson, Keon� � � � � � � � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � 1.78m� � � 5-10.00� � 2� � � -- Visco, Brennan� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Men Pole Vault
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Miller, Kyle� � � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � � � 4.40m� � 14-05.25� 10� � � � 2 Chowhan, Kyle� � � � � � � � � � � � FR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 3.80m� � 12-05.50� � 8� � � � 3 McCandless, Kyle� � � � � � � � � JR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 3.65m� � 11-11.75� � 6� � � � 4 Sharrah, Zack� � � � � � � � � � � � SO West Chester� � � � � � � � � � � J3.65m� � 11-11.75� � 5� � � � 5 Letterio, Richmond� � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 3.20m� � 10-06.00� � 4� � � -- Runciman, Clark� � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Yokomizo, John� � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Doboni, Vitaly� � � � � � � � � � � JR Misericordia� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Hong, Inki� � � � � � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Men Long Jump
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Johnson, Leighon� � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � 6.97m� � 22-10.50� 10� � � � 2 Desiderio, Albert� � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 6.27m� � 20-07.00� � 8� � � � 3 Keliojor, Sam� � � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � � 6.25m� � 20-06.25� � 6� � � � 4 Smith, Shawn� � � � � � � � � � � � � SR West Chester� � � � � � � � � � � � 6.24m� � 20-05.75� � 5� � � � 5 Bendas, Nick� � � � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 6.14m� � 20-01.75� � 4� � � � 6 Clemson, Steven� � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � � 6.01m� � 19-08.75� � 3� � � � 7 Kennedy, Ronnell� � � � � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � 5.93m� � 19-05.50� � 2� � � � 8 Bowden, Nate� � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � � 5.91m� � 19-04.75� � 1� � � � 9 LeGrand, Clifton� � � � � � � � � SO Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 5.78m� � 18-11.75 � 10 Giarratano, Nick� � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 5.77m� � 18-11.25 � 11 Grannum, Jordan� � � � � � � � � � FR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 5.68m� � 18-07.75 � 12 Jones, Dimming� � � � � � � � � � � FR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 5.56m� � 18-03.00 � 13 Clayton, Cedrick� � � � � � � � � FR Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � 5.55m� � 18-02.50 � 14 Hamilton, Okechi� � � � � � � � � SR Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 5.46m� � 17-11.00 � 15 Runciman, Clark� � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � � 5.30m� � 17-04.75 � 16 Crosby, Devin� � � � � � � � � � � � SO Virginia Wes� � � � � � � � � � � � 5.15m� � 16-10.75 � -- Hinson, Darnell� � � � � � � � � � JR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Men Triple Jump
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Youngs, Travis� � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � 13.22m� � 43-04.50� 10� � � � 2 LeGrand, Clifton� � � � � � � � � SO Albright� � � � � � � � � � � � � � � 12.94m� � 42-05.50� � 8� � � � 3 Bacon, Josh� � � � � � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � 12.57m� � 41-03.00� � 6� � � � 4 Bendas, Nick� � � � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � 12.51m� � 41-00.50� � 5� � � � 5 Parkins, Robert� � � � � � � � � � SR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � 12.33m� � 40-05.50� � 4� � � � 6 Giarratano, Nick� � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � 12.24m� � 40-02.00� � 3� � � � 7 Vitale, Sean� � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � 12.07m� � 39-07.25� � 2� � � � 8 Bowden, Nate� � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � 11.80m� � 38-08.75� � 1� � � � 9 Runciman, Clark� � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � 11.68m� � 38-04.00 �
Men Shot Put
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Carr, Andrew� � � � � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � 13.01m� � 42-08.25� 10� � � � 2 Pellegrino, Anthony� � � � � � JR Albright� � � � � � � � � � � � � � � 12.77m� � 41-10.75� � 8� � � � 3 Johnson, Rob� � � � � � � � � � � � � JR West Chester� � � � � � � � � � � 12.67m� � 41-07.00� � 6� � � � 4 Winn, Joe� � � � � � � � � � � � � � � � FR Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � 12.59m� � 41-03.75� � 5� � � � 5 Canonico, Dane� � � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � 12.46m� � 40-10.50� � 4� � � � 6 Ardo, Joe� � � � � � � � � � � � � � � � FR Misericordia� � � � � � � � � � � 12.32m� � 40-05.00� � 3� � � � 7 Gilbert, Jordan� � � � � � � � � � SO Albright� � � � � � � � � � � � � � � 12.21m� � 40-00.75� � 2� � � � 8 Gerald, Marcus� � � � � � � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � 11.92m� � 39-01.25� � 1� � � � 9 Blithe, Martin� � � � � � � � � � � SR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � 11.36m� � 37-03.25 � 10 Thomson, Chase� � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � 11.03m� � 36-02.25 � 11 Gavitt, Kanen� � � � � � � � � � � � SO Misericordia� � � � � � � � � � � 10.75m� � 35-03.25 � 12 Baldwin, Robert� � � � � � � � � � FR Albright� � � � � � � � � � � � � � � 10.51m� � 34-05.75 � 13 Tranchitella, Chris� � � � � � FR Gwynedd-Merc� � � � � � � � � � � 10.18m� � 33-04.75 � 14 Shuttle, Robert� � � � � � � � � � SO Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.99m� � 32-09.50 � 15 Yokomizo, John� � � � � � � � � � � JR Ursinus� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.74m� � 28-08.25 �
� � � � � � � � � � � � � � � � � Women - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== � � � 1) West Chester� � � � � � � � � � � � � � 107.50� � � � 2) Coppin State� � � � � � � � � � � � � 106� � � � � � 3) Misericordia� � � � � � � � � � � � � � � 70� � � � � � � 4) Gwynedd-Mercy� � � � � � � � � � � � � 60� � � � � � 5) Ursinus College� � � � � � � � � � � � 51� � � � � � � 6) Holy Family� � � � � � � � � � � � � � � 31.50 � � � 7) Virginia Wesleyan� � � � � � � � � � 23.50� � � � 8) Cheyney� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 21� � � � � � 9) Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 20� � � � � � 10) Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 19� � � � � 11) Rutgers-Camden� � � � � � � � � � � � � 16� � � � � � 12) Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � � 15.50 � � 13) Bryn Mawr� � � � � � � � � � � � � � � � � � 14� � � � � � 14) Felician College� � � � � � � � � � � 2� � �
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Men - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== � � � 1) West Chester� � � � � � � � � � � � � � 135� � � � � � � 2) Ursinus College� � � � � � � � � � � 85� � � � � � 3) Gwynedd-Mercy� � � � � � � � � � � � � � 84� � � � � � � 4) Cheyney � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 50� � � � � � 5) Virginia Wesleyan� � � � � � � � � � 38� � � � � � � 6) Misericordia� � � � � � � � � � � � � � 37� � � � � � 7) Albright� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 34� � � � � � � 8) Widener� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 25� � � � � � 8) Rutgers-Camden� � � � � � � � � � � � � 25� � � � � � 10) Harcum� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 19� � � � � 11) Holy Family� � � � � � � � � � � � � � � � 12� � � � � � 12) Felician College� � � � � � � � � � � 9� � � � � 13) Cabrini� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Like·Comment·Share·E-mail·20703 views
History for Ursinus Collegeville Indoor Classic
Show 8 more
|